تبیان، دستیار زندگی
در ایران هر روز خبر تازه ای از فرهاد مجیدی به گوش می رسد. .......
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

افشاگری وكیل باشگاه النصر علیه مجیدی

فرهاد مجیدی مهاجم ایرانی تیم النصر

در ایران هر روز خبر تازه ای از فرهاد مجیدی به گوش می رسد. از استقلال و حجازی كه گفته می شود تمایلی به جذب او ندارند تا پرسپولیس كه شنیده شده مذاكراتی با این مهاجم انجام داده و به دنبال جذب اوست.

در امارات اما پس از هفت فصل دیگر كسی به دنبال این بازیكن نیست. او با 103 گل زده در لیگ این كشور با پیراهن تیم های الوصل ، الاهلی و النصر به كار خودش پایان داد در حالی كه قرارداد آخر مجیدی با باشگاه النصر دبی دردسرساز شده و فیفا در این خصوص تصمیم گیری خواهد كرد.

اختلاف باشگاه النصر امارات و فرهاد مجیدی در پایان جلسات متعدد دو جانبه حل نشدو حالا با توجه به شكایت مجیدی از طرف اماراتی ،‌فیفا در این خصوص تصمیم گیرنده خواهد بود و وكلای دو طرف در انتظار صدور حكم نهایی از سوی فدراسیون جهانی فوتبال هستند.

مجیدی پس از شش فصل حضور در باشگاههای الوصل و النصر در آغاز فصل گذشته با قراردادی دو ساله به ارزش دو میلیون دلار پیراهن النصر دبی را بر تن كرد. در پایان نیم فصل اول رقابت های لیگ امارات عملكرد ضعیف این مهاجم موجب شد كه وی  به صورت قرضی نیم فصل دوم را در باشگاه الاهلی سپری كند. با پایان فصل ،‌ باشگاه النصر اعلام كرد به دلیل عملكرد ضعیف مهاجم ایرانی به وی نیازی ندارد و سال دوم قرارداد یه صورت یك طرفه فسخ شد.

در عین حال مجیدی همچنان مدعی است كه باید یك میلیون دلار باقیمانده از قراردادش را دریافت كند و طرف اماراتی تنها به پرداخت بخشی از این مبلغ راضی شده است. جلسات متعدد دو طرف نتیجه ای در بر نداشت و مهاجم ایرانی با استناد به قراردادش شكایتی به فیفا ارسال كرده است.

فرهاد مجیدی مهاجم ایرانی تیم النصر

اماراتی ها قطعا به پرداخت این مبلغ به هیچ وجه راضی نیستند خصوصا در شرایطی كه مدعی شده اند مجیدی با مشكلات فنی ، انضباطی و حتی پزشكی هیچ سودی برای آنها نخواهد داشت و هیچ باشگاه دیگری غیر از النصر به دنبال این بازیكن نیست. جاسم سید وكیل باشگاه النصر در این پرونده است. او مدعی شده با استناد به تخلفات انضباطی مهاجم ایرانی ،‌ شرایط جسمی وی و همچنین مسائل فنی باشگاه النصر قرارداد را یك طرفه فسخ نموده و فیفا هم حق را به این باشگاه می دهد؛" مدارك موجود كه به تایید كادر فنی سابق با هدایت راینر هولمان و همچنین مربی جدید باشگاه رسیده نشان دهنده تخلفات و مشكلات این بازیكن است. همچنین مدارك پزشكی و دیگر اسناد موجود. مجیدی بازیكن بی انضباطی در تمرینات باشگاه بود و در این خصوص بارها به وی تذكر داده شد. او بر خلاف همه بازیكنان تیم هیچ وقت شب را در هتل سپری نمی كرد و بی توجه به توصیه مسئولان باشگاه به خانه می رفت. در آخر همین فصل بدون كسب اجازه از باشگاه ،‌امارات را به مقصد كشورش ترك كرد و با اینكه چند بار از او دعوت كردیم به دبی باز نمی گشت. مجیدی مدعی شد برای حضور در تمرینات تیم ملی كشورش اردوی النصر را ترك كرده در حالی كه هیچ مدركی نداشت كه نشان دهنده حضور وی در اردوی تیم ملی ایران باشد و اصلا نمی توانست ثابت كند به تیم ایران دعوت شده."

فرهاد مجیدی زننده 103 گل در لیگ امارات

به گزارش فوتبال ایران  وكیل باشگاه النصر كه به نظر می رسد پرونده مفصلی علیه بازیكن النصر تهیه كرده در گفت و گو با روزنامه الاتحاد امارات اضافه كرد:" از او بارها شاهد چنین بی نظمی هایی بوده ایم .مجیدی بارها بدون اجازه از اردوی تیم خارج می شد.این بازیكن قوانین حرفه ای گری را رعایت نمی كرد،‌ همچنین یك حركت غیر اخلاقی واضح در رقابت های جام حذفی  و بازی مقابل الجزیره انجام داد. مجیدی در مقابل بازیكن آفریقایی الجزیره حركتی انجام داد كه همه دیدند(رسانه های اماراتی و فدراسیون فوتبال این كشور مدعی شدند مجیدی در مقابل بازیكن سیاه پوست الجزیره رفتار نژادپرستانه داشته است) در حالی كه بازی به صورت مستقیم پخش شد و فدراسیون فوتبال سه هفته این بازیكن را محروم كرد.

همچنین از پزشك رومانیایی باشگاه الاهلی  گزارشی داریم كه نشان می دهد مجیدی در نیم فصل دوم هم كاملا مصدوم بوده و نمی توانسته در تركیب تیمش به میدان برود. از او خواستند كه جراحی كند اما مدعی شد جراحی در داخل امارات به او كمك نمی كند و باید در اروپا خودش را مداوا كند. حالا شما بگویید چنین بازیكنی كه مصدوم است با این شرایط ارزش یك میلیون دلار را دارد؟"

وكیل باشگاه النصر  در پایان مدعی شد كه او و این باشگاه قصد داشتند به بازیكن ایرانی كمك كنند:" ما حقیقتا به او گفتیم می خواهیم به تو كمك كنیم. گفتیم اگر پیشنهادی از داخل امارات داری ترتیبی می دهیم كه در تیم جدید به راحتی بازی كنی و مشكلی برای صدور رضایتنامه نیست اما او فقط به این یك میلیون دلار فكر می كند حتی اگر یك دقیقه هم نتواند بازی كند برایش اهمیتی ندارد. با این شرایط  ما مدارك و مستندات خودمان را ارائه داده ایم و مطمئن هستیم صاحب حق خواهیم بود.به هر صورت  در انتظار تصمیم فیفا هستیم تا حكم نهایی را صادر كنند."