تبیان، دستیار زندگی

به گفته امام حسین(ع) اگر دین ندارید آزاده باشید

قائم مقام سازمان صدا و سیما گفت: در قرن بیست و یکم که سخت ما گرفتار اتفاقات ناخوشایند هستیم و کشتارهای ناجوانمردانه می بینیم باید به این سخن امام حسین(ع) رجوع کنیم که می فرمایند «اگر دین ند‌ارید آزاد مرد باشید».
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
حجت الاسلام موسوی مقدم

حجت الاسلام موسوی مقدم قائم مقام سازمان صدا و سیما استان لرستان شامگاه پنج شنبه(۱۵شهریورماه) در اختتامیه شانزدهمین اجلاس پیرغلامان حسینی که در پارک گلستان برگزار شد با اشاره به اینکه در این حماسه انواع خصلت های والای انسانی مثل صبر، استقامت، ایثار و از خودگذشتگی، آزادی خواهی و حفظ کرامت وجود دارد، اظهار داشت: امام حسین(ع) بخش انسانی و ارزش های انسانی را نشان داد، سرود انسانیت برای تمامی آزادی خو‌اهان عالم از سوی امام حسین(ع) مطرح شد.

وی ادامه داد: در قرن بیست و یکم که سخت ما گرفتار اتفاقات ناخوشایند هستیم و کشتارهای ناجوانمردانه می بینیم باید به این سخن امام حسین(ع) رجوع کنیم که می فرمایند «اگر دین ند‌ارید آزاد مرد باشید».

قائم مقام سازمان صدا و سیما لرستان تاکید کرد: یکی از سوالاتی که امروز ذهن ها را درگیر کرده این است که چرا باید با بهانه های واهی مردم را کشت، چرا مردم یمن، بحرین، عراق، فلسطین، سوریه، لبنان، نیجریه و آفریقا باید کشته شوند، چرا باید بمب ها بر سر مردم مظلوم فرو بیاید.
موسوی مقدم یادآور شد: هنوز صدای نوای مظلومیت امام حسین(ع) که حضرت علی اصغر(ع) را بردست داشت به گوش می رسد که می فرماید که اگر به من رحم نکنید به این طفل رحم کنید، این پیام امام حسین(ع) یعنی اینکه در مقابل ضالمان ثابت قدم باشید.

وی افزود: «هیات من الذله» امام حسین(ع) همچنان برپاست، مگر امروز نمی بینند که حقوق بشر را زیر پا می گذارند پس اگر این افراد دین ندارند آزاد مرد باشند، دین نباید لغ لغه زبان ما باشد و عزت و شرف ما در پایبندی به دین است، اگر قرار است در مقابل ستم ها بایستیم دین خود را حفظ کنید.

منبع : خبرگزاری شبستان


مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.