تبیان، دستیار زندگی
برانكو گفت: واقعاً دشوار است كه از همان ابتدای بازی، بر تمامی حریفان غلبه كرد و بتوان چندین گل به ثمر رساند، ضمن اینكه تیم هایی كه برابر ایران قرار می گیرند، با 120 درصد توان خود وارد میدان می شوند!  سرمربی تیم ملی فوتب...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برانكو: هاشمیان و پاشازاده را می خواهیم

برانكو گفت: واقعاً دشوار است كه از همان ابتدای بازی، بر تمامی حریفان غلبه كرد و بتوان چندین گل به ثمر رساند، ضمن اینكه تیم هایی كه برابر ایران قرار می گیرند، با 120 درصد توان خود وارد میدان می شوند!

سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان، در ارزیابی از نقاط ضعف و قوت تیم ملی خاطر نشان كرد: نقاط ضعف به شكلی جدی وجود ندارد و تنها نكاتی بسیار جزیی قابل مشاهده است كه از طریق مسابقات تداركاتی بیشتر و انجام بازیهای تمرینی و هماهنگی بیشتر در اردوها و تمرینات قابل رفع است.

برانكو درباره گزارشAFC كه صحبت هایی به نقل از وی در سایت خبری كنفدراسیون فوتبال آسیا، بیان كرده بود، یاد آور شد: من هرگز مصاحبه یی باAFC انجام نداده ام و چنین اظهاراتی مبنی بر قهرمانی در جام ملت های آسیا و استفاده از نفرات جوان تر در بازی برگشت برابر لبنان را مطرح نكرده ام.البته انجام برخی تغییرات در بازی برگشت طبیعی است زیرا چهار بازیكن كلیدی خود به اسامی مهدوی كیا، كریمی، رضایی و نوید كیا را در اختیار نداریم اگر چه نگرانی نیز از بابت عدم حضور آنان ندارم چون نفرات جایگزین مناسبی در اختیار داریم.

وی دستیابی به حداكثر آمادگی در تیم ملی، انگیزه ومیل به پیروزی و كسب قهرمانی را محور برنامه های آینده تیم ملی دانست و گفت: در فرصت باقیمانده تا شركت در دور نهایی مسابقات جام ملت های آسیا، شكی نیست كه بازیكن جدیدی را به تركیب تیم اضافه خواهیم كرد.

برانكو در ادامه، عدم حضور مهدوی كیا در بازی برگشت مقابل لبنان را به منزله كمبود بزرگی در تیم دانست و گفت:" اصولاً فقدان هر بازیكن در تیم به منزله نوعی نقیصه به شمار می آید ولی فوتبال همین است و باید آمادگی كافی برای جایگزینی وجود داشته باشد. مهدوی كیا یكی از كاندیداهای جدی كسب عنوان بازیكن سال آسیاست و حتی بدون شك تنها كاندیدا و نامزد اصلی كسب این عنوان به شمار می آید. وی بازیهای بسیار خوبی را در هامبورگ انجام داده و نقش منحصر به فردی را در تیم ملی ایفا كرده است. سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان، در پایان و در پاسخ به این سؤال كه آیا سرمربیگری تیم امید را نیزخواهد پذیرفت؟ خاطر نشان كرد: قرارداد من با فدراسیون فوتبال، تنها مربوط به سرمربیگری تیم ملی فوتبال بزرگسالان است و اینطور نیست كه هر تیمی را در اختیار بگیرم. در مورد تیم امید، تا كنون هیچ صحبت و پیشنهادی مطرح نشده است تا پاسخ خاصی را داشته باشم، ضمن اینكه مایلی كهن در زمان عقد قرارداد من به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان، هدایت تیم المپیك را در اختیار داشته است و او را به عنوان مربی خوبی می شناسم كه همگان با احترام در مورد وی صحبت می كنند و از محبوبیت خوبی برخوردار است. وی از قابلیت هدایت تیم المپیك نیز برخوردار است.

تیم ملی كشورمان در فاصله سال های 1968 تا 1976 تا كنون سه بار متوالی عنوان قهرمانی آسیا را كسب كرده و اینك نیز مصصم به كسب چهارمین قهرمانی پس از 28 سال است.

وی در پایان یادآور شد:" علاقه مند هستم تا بهترین بازیكنان در تیم ملی حضور یابند، بنابراین كماكان سایر نفرات را نیز زیر نظرخواهم گرفت و ارتباط خود را با آنان قطع نخواهم كرد. بازیكنانی چون وحید هاشمیان كه اینك ستاره تیم بوخوم در بوندس لیگاست و مهدی پاشازاده در اتریش كماكان مورد نظر من هستند.