تبیان، دستیار زندگی

نظریه‌های هنر و نظریه‌های فرهنگ به بحث گذاشته می‌شود

دهمین درس گفتار از «سلسله درس گفتارهای تخصصی نظریه و نقد هنر» با عنوان «نظریه‌های هنر و نظریه‌های فرهنگ» با سخنرانی «دکتر احمد پاکتچی» در پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
نظریه‌های هنر و نظریه‌های فرهنگ به بحث گذاشته می‌شود

دهمین درس گفتار تخصصی نظریه و نقد هنر به «نظریه‌های هنر و نظریه‌های فرهنگ» اختصاص دارد که با سخنرانی احمد پاکتچی در پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر همراه خواهد بود.

در این درس گفتار که به همت گروه نظریه و نقد هنر پژوهشکده هنر برگزار می‌شود، احمد پاکتچی (نشانه‌شناس، دانشیار دانشگاه امام صادق (ع) و عضو شورای عالی دائرة المعارف بزرگ اسلامی) با موضوع «نظریه‌های هنر و نظریه‌های فرهنگ» سخنرانی می‌کند.

هدف از برگزاری این درس گفتارها بررسی گام به گام مسائل مهم حوزه نظریه، فرانقد و نقد هنر، تبیین پارادایم‌ها و رویکردهای نظریه و نقد در هنر، و بازاندیشی مفاهیم و چالش‌­های معطوف به این حوزه از مطالعات نظری هنر است. در هر نشست پس از ارائه بحث، به تناسب موضوع، کتاب‌ها و مقالات مهم مرتبط با مباحث از سوی سخنرانان معرفی خواهد شد.

این درس گفتار روز سه‌شنبه ۲۰ شهریورماه ۹۷، ساعت ۱۶ تا ۱۸ در پژوهشکده هنر به نشانی تهران، خیابان ولی‌عصر، بالاتر از خیابان امام خمینی، نبش کوچه شهید حسن سخنور، شماره ۲۹ برگزار می‌شود. حضور برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.
احمد پاکتچی

منبع: خبرگزاری ایلنا