تبیان، دستیار زندگی

واکنش احمدوند به نتایج ضعیف در بازی‌های آسیایی

سرمربی تیم ملی تنیس گفت: آنهایی که از نتایج این رشته در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ انتقاد می‌کنند به این موضوع توجه کنند چه کاری انجام شده که اکنون انتظار نتیجه خارق‌العاده دارند؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
سعید احمدوند
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تسنیم، سعید احمدوند اظهار داشت: پس از 20 سال به بازی های آسیایی اعزام شدیم و این اعزام حمایتی بود. تجربه بسیار ارزشمندی به دست آوردیم و درس های خوبی از این بازی ها کسب کردیم اما نقدهایی به نتایج تنیس کردند. سوال من این است که برای تنیس چه کرده اید که انتظار نتیجه خارق العاده دارید؟ سال ها به بازی ها اعزام نشدیم. تنها با دو اردوی تدارکاتی به این مسابقات رفتیم و تا آخرین لحظات بازیکنان ما درگیر برنامه خروج از کشور بودند به طوری که اردوی سوم ما لغو شد.

سرمربی تیم ملی تنیس ادامه داد: دوستانی که انتقاد می کنند توقع چه نتیجه ای از تنیس داشتند؟ تیم قرقیزستان در بازی نخست حاضر نشد و بازیکن تیم ایران به دور بعد صعود کرد برخی ها به این موضوع نیز انتقاد می کنند. واقعا اگر تیمی حاضر نشده است چرا من باید پاسخگو باشم؟ اگر این تیم نیز حاضر بود به طور حتم بازیکن ایران از سد آن می گذشت.

احمدوند یادآور شد: بازیکنان ما اگر باختند هم به بازیکنانی بازی را واگذار کردند که جزو بهترین های تنیس آسیا بودند. امیرحسین بادی برابر بازیکن چین تایپه با رنکینگ 100 دنیا شکست خورد. شاهین خالدان نیز برابر تنیسوری با رنکینگ 200 بازی را واگذار کرد. تیم دونفره ایران به هنگ کنگ باخت. آقایانی که اعتراض می کنند باید حریفان ما را در نظر بگیرند. اگر به قطر یا میانمار باخته بودیم این حق را به آنها می دادم که ما را زیر سوال ببرند.

وی تصریح کرد: پس از دو دهه به بازی ها اعزام شدیم. این در حالی است که بسیاری از رشته ها در همه دوره ها به این بازی ها اعزام شده اند اما بازهم نتیجه نگرفتند مثل فوتبال، شنا یا حتی وزنه برداری که تعدادی از آنها اوت کردند.

سرمربی تیم ملی تنیس گفت: بازیکنان تنیس به هیچ وجه کم کاری نکرند. سطح ما برابر حریفانمان 20 به 80 بود. ای کاش دوستانی که انتقاد می کنند این اختلاف سطح را در نظر بگیرند. می گویند تنیس عملکردی ضعیف داشت؛ قبول اما معیار آنها برای این نقدها چیست؟

احمدوند اظهار داشت: اعزام تیم ملی تنیس به بازی های آسیایی حمایتی بود. اگرچه در بین مسابقاتی که برگزار کردیم معتقدم تیم دوبل بانوان ایران باید نتیجه بهتری برابر ویتنام رقم می زد و می توانست از سد این تیم بگذرد.

وی افزود: از وزیر ورزش وجوانان و کمیته ملی المپیک و رییس فدراسیون باید تشکر کنم که مقدمات حضور تیم تنیس ایران را برای بازی های آسیایی فراهم کردند. این محیط با تمام تورنمنت هایی که تاکنون تجربه کرده ایم فرق داشت.

سرمربی تیم ملی تنیس گفت: اردوهای تیم ملی به زودی تشکیل خواهیم داد و تا مسابقات دیویس کاپ ادامه خواهد داشت. دراین اردو نیز اولویت با جوانان است.

احمدوند یادآورشد: تنیس ایران درچند زمینه مشکل دارد. فیزیک بدنی بازیکنان ما با استانداردهای جهانی فاصله دارد. کمبود مسابقات بازیکنان ایران نیز یکی دیگر از نیازهای اساسی تنیس ایران است. تنیسورهای دنیا 40 هفته در سال مسابقه برگزار می کنند که معادل مسابقات 4 سال ورزشکاران ایران است. برای اینکه موفق شویم باید دید حرفه ای داشته باشیم. بازیکنان باید در مسابقات مختلف حضور پیدا کنند و نباید منتظر بمانند تا فدراسیون هزینه اعزام هایشان را تقبل کنند.
منبع: خبرگزاری تسنیم