تبیان، دستیار زندگی

امیری‌اسفندقه رییس شورای سیاست‌گذاری خانه شعر و ادبیات تهران شد

با حکمی از سوی سید محمدحسین حجازی (مدیرعامل شرکت نوسازی عباس‌آباد)، مرتضی امیری‌اسفندقه رییس شورای سیاست‌گذاری خانه شعر و ادبیات تهران شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
امیری‌اسفندقه رییس شورای سیاست‌گذاری خانه شعر و ادبیات تهران شد

امیری‌اسفندقه شاعر و نویسنده متولد ۱۳۴۵ و کارشناسی ارشد ادبیات است.کتاب "سیاه مست سایه تاک" اسفندقه در سال جاری کتاب برگزیده جشنواره قلم زرین شد که مجموعه قصاید وی است.

"بازوان مولایی"،"قتیل قابله"،"رستاخیز حرکات" آثار اسفندقه است که هرکدام برگزیده جشنواره‌های ادبی کشور شده است.

"ولی دوشنبه آه"سفرنامه نیمایی تاجیکستان،"دهلی ستاره بود" سفرنامه نیمایی هند از دیگر آثار این نویسنده و شاعر انقلابی است.

اسفندقه در حوزه پژوهش نیز فعال بوده که می توان به انجمن صلح،نسخه دل، مکتوب شوق، سوانح اوقات و این شرح شرحه شرحه -تجلی رمضان در شعر پارسی- اشاره کرد.

وی در سال ۱۳۹۲ مدیر خانه شعر  ترانه مرکز موسیقی و سرود صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بوده و اجرا و کارشناسی برنامه رمضانی ماه خدا شبکه یک ، اجرا و کارشناسی برنامه ادبی چشم شب روشن شبکه چهار و مدیر گروه فرهنگ و اندیشه شبکه رادیویی فرهنگ در سال ۱۳۸۳ را در کارنامه خود ثبت کرده است.

در بخشی از حکم امیری اسفندقه که به امضای سید محمدحسین حجازی رسیده آمده است:

خانه شعر و ادبیات تهران می بایست با بهره مندی از گنجینه بی بدیل ادب پارسی و قلم شیوای ادیبان،شاعران و نویسندگان ، محفلی برای اندیشه‌ورزی و مکتبی برای رشد و بالندگی اندیشه شهروندان و نشر و بسط ادب و فرهنگ غنی ایران اسلامی باشد.از این رو انتظار می رود شورای سیاستگذاری خانه شعر و ادب با حضور نخبگان ادب فارسی و همگامی با سیاست های کلان فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران و معاونت فرهنگی و گردشگری شرکت نوسازی عباس آباد ،بستر خلاقانه و نوینی در جهت تحقق اهداف این مجموعه و رشد و تعالی فرهنگ و ادب پارسی فراهم آورد.

در پایان حکم آمده است بر این اساس جنابعالی را که از فحول شعرای انقلاب اسلامی و ستارگان شعر معاصر فارسی هستید به عنوان «رییس شورای سیاست‌گذاری خانه شعر و ادب» منصوب می‌نمایم.

منبع: خبرگزاری ایلنا