تبیان، دستیار زندگی

رادیو محرم با حضور آیت الله مکارم شیرازی افتتاح می‌شود

مدیر رادیو معارف از افتتاح رسمی رادیو محرم با حضور آیت الله مکارم شیرازی در آستانه ماه محرم الحرام خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
رادیو محرم با حضور آیت الله مکارم شیرازی افتتاح می‌شود

به نقل از روابط عمومی رسانه ملی؛ مجتبی تونه‌ای مدیر رادیو معارف و رادیو محرم در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی به بیان گزارشی از روند اجرایی فعالیت‌های رادیو محرم پرداخت و گفت: تعمیق محبت و معرفت سیدالشهدا، ترویج روضه‌خوانی از منابع معتبر، تقویت اشعار و مراثی و مدایح فاخر و متقن، استفاده از سبک‌های مداحی و مراثیِ «معیار» بر اساس رهنمود‌های بزرگان، مهندسی الگوی صحیح عزاداری بر اساس شور و شعور حسینی و پیراسته از تحریفات و بدعت‌ها از راهبرد‌های اصلی رادیو محرم است.

وی تاکید کرد: حادثه عاشورا با همه درس‌ها و عبرت‌ها، ظرفیتی بزرگ است و در این میان مداحی‌ها و مرثیه‌سرایی‌ها یکی از ابزار‌های مهم انتقال این ظرفیت است. متاسفانه فرصت طلبان از همین ابزار برای تحریف شکلی و محتوایی واقعه عاشورا استفاده می‌کنند و لازم است عاشوراپژوهان و رسانه ملی این حادثه عظیم را از آسیب‌ها و تهدیدات دور کنند.

گفتنی است؛ طبق اعلام مدیر رادیو معارف، آیین آغاز به کار رادیو محرم دوشنبه نوزدهم شهریور در آستانه ماه محرم با حضور آیت الله مکارم شیرازی، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) و مدیران رسانه ملی در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار خواهد شد.

برنامه‌های رادیو محرم به صورت ۲۴ ساعته بر روی موج FM ردیف ۹۵.۵ مگاهرتز و نیز بر روی گیرنده‌های دیجیتال و از طریق اپلیکیشن ایران صدا قابل دریافت خواهد بود.

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان