تبیان، دستیار زندگی

آشنایی با روش تهیه‌ی رولت هندوانه‌ای

شکلات را به روش بنماری یا در مایکروفر ذوب کنید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
رولت هندوانه ای

مواد اولیه:

شکلات تلخ خرد شده 1/4 پیمانه
تخم مرغ بزرگ 4 عدد
شکر 6 قاشق غذاخوری
شیر کامل 3 قاشق غذاخوری
روغن مایع 3 قاشق غذاخوری
عصاره وانیل 1/2 قاشق چایخوری
آرد الک شده 1/4 پیمانه
پودر یا اسانس هندوانه به مقدار کافی
نشاسته ذرت 3 قاشق غذاخوری
کرم تارتار 1/2 قاشق چایخوری
رنگ خوراکی سبز و قرمز به مقدار لازم
پودر شکر 1/2 پیمانه
خامه فرم گرفته 1 و 1/4 پیمانه
شکر 1/4 پیمانه

روش تهیه:

شکلات را به روش بنماری یا در مایکروفر ذوب کنید. سپس آن را داخل قیف با ماسوره گرد کوچک بریزید. کف سینی کاغذ روغنی پهن کنید. با قیف روی کاغذ نقطه نقطه شکلات بگذارید (برای دانه های هندوانه). صبر کنید تا شکلات کاملا بسته شود یا در یخچال بگذارید.
برای تهیه کیک رولت، فر را با دمای 180 درجه روشن کنید. کف یک سینی فر کاغذ روغنی بکشید. در یک کاسه متوسط، زرده تخم مرغ ها را با دو قاشق از شکر بزنید. هم بزنید تا شکر حل شود. سپس شیر و روغن و وانیل را هم اضافه و مخلوط کنید. آرد را روی مواد الک کنید. پودر هندوانه و نشاسته ذرت را هم اضافه کنید. هم بزنید تا مایه یکدست شود.
در کاسه دیگری سفیده های تخم مرغ را با همزن بزنید تا کف کنند. کرم تارتار را اضافه کنید. 2 دقیقه با سرعت متوسط هم بزنید. بعد شکر باقیمانده را به آرامی اضافه کنید. 5-7 دقیقه با سرعت بیشتر هم بزنید تا کاملا فرم بگیرد. حال سفیده را روی مخلوط زرده تخم مرغ بریزید.
مایه را دو قسمت کنید و در دو کاسه بریزید. یکی را با رنگ خوراکی قرمز مخلوط کنید تا صورتی (قرمز روشن) رنگ شود. دیگری را با رنگ سبز به رنگ سبز روشن در بیاورید. دو قاشق از مایه سبز را در کاسه کوچکی بریزید و مقدار بیشتری رنگ اضافه کنید تا سبز تیره شود.
مایه صورتی را روی نیمی از سینی فر پخش کنید و با مایه سبز پر کنید. با مایه سبز تیره روی سبز روشن خط بیاندازید. با کشیدن چاقوی استیلی یا خلال دندان روی خطوط طرح ایجاد کنید. سینی را به آرامی روی سطحی بکوبید تا اگر حبابی در مایه هست از بین برود.
12-17 دقیقه در فر گرم شده بپزید تا زمانی که با لمس کردن کیک حالت فنری پیدا کرده باشد. روی یک پارچه تمیز بزرگ پودر شکر بپاشید. یکی دو دقیقه بعد از پخت همان طور که کیک هنوز داغ است آن را روی پارچه برگردانید. کاغذ روغنی را از آن جدا کنید. کیک را با پارچه رول کنید و بگذارید نیم تا یک ساعت بماند و خنک شود.
وقتی کیک خنک شد، آن را باز کنید. دور تا دورش را با چاقو صاف کنید. یک لایه خامه قنادی فرم گرفته روی آن بمالید و سپس دوباره رول کنید. سعی کنید رول تا جای ممکن فشرده باشد.
رولت را حداقل 4 ساعت در یخچال قرار دهید. سپس برش بزنید و تخم هندوانه های شکلاتی را روی آن بریزید. نوش جان!
منبع: ایران کوک
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.