تبیان، دستیار زندگی

«یورش» در حوزه هنری

سیامک آقایی کنسرت «یورش» را به آهنگسازی و سرپرستی خود در تالار اندیشه حوزه هنری روی صحنه برد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
«یورش» در حوزه هنری

کنسرت «یورش» به آهنگسازی و سرپرستی سیامک آقایی، پنجشنبه و جمعه هشتم و نهم شهریور در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد. در این برنامه دانیال معمارنژاد (خواننده)، شروین مهاجر (کمانچه)، مهرزاد اعظمی‌کیا (کمانچه آلتو)، میثم ملکی (تار)، پیام جوانی (تارباس)، نیما جوزی (نی) و همایون جهانشاهی (تنبک)، سیامک آقایی  را همراهی کردند. 

این برنامه با قطعه «پیشواز» آغاز و در ادامه با همراهی دیگر سازها به قطعه «مناجات‌نامه» منتهی شد. سپس ساز و آواز با همراهی سنتور اجرا شد و بعد از آن سیامک آقایی و گروه کوشه  قطعه «باز عشق» را با تنظیمی جدید برای ارکستر ایرانی نواختند. بعد از این قطعه پرانرژی، ساز و آواز دیگری اجرا شد؛ این بار با همراهی تار و بعد از آن نوبت به تصنیف «هاله مهتاب» رسید و بعد دوباره ساز و آوازی دیگر و بعد از ساز و آواز قطعه بدون کلام و پرشور «ما به ناگاه روزی...». بخش پایانی اجرا با یک ساز و آواز این بار با کمانچه و کمانچه آلتو آغاز و در پایان ساز و آواز، قطعه «یورش» اجرا شد که با استقبال مخاطبان همراه بود؛ قطعه‌ای پر جنب و جوش که با موضوعی اجتماعی و  مرتبط با شرایط امروز ساخته و پرداخته شده بود. 

نکته شاخص این برنامه اجرای چهار ساز و آواز بود و فرمی از موسیقی ایرانی که در دیگر اجراها چندان خبری از آن نیست. همچنین حضور هنرمندان جوان از نکات شاخص این اجرا بود. اغلب هنرمندانی که در این برنامه سیامک آقایی را همراهی کردند، نوازندگان جوان بودند که تجربیات اولشان را در عرصه اجرا پشت سر می‌گذارند. سیامک آقایی در نظر دارد مشابه تور «باز عشق»، این برنامه را هم در شهرهای مختلف ایران روی صحنه ببرد. 

از چهره‌های حاظر در این اجرا می‌توان به محمدرضا درویشی، هومان اسعدی، مینا افتاده، رویا حلاج، ارژنگ سیفی‌زاده، اصغر عربشاهی و کامران منتظری اشاره کرد.

منبع: خبرگزاری ایلنا