تبیان، دستیار زندگی

پیشنهاد انتقال مخازن زباله به زیر زمین

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران پیشنهاد کرد مخازن جمع آوری زباله به زیر زمین برده شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
زباله
زهرا صدراعظم نوری در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به پرسشی در خصوص وضعیت نامناسب زباله در سطح شهر تهران گفت: اینکه ما مخازن بزرگ زباله در سطح معابر را داشته باشیم درست نیست و دعوت به این است که شهروندان هر زمان در روز بخواهند می توانند زباله هایشان را در این مخازن زباله بریزند و اثر روانی منفی دارد. این موضوع را به مسئولین خدمات شهری و پسماند منتقل کرده و درخواست کرده ایم شیوه جدید جمع آوری زباله را پیشنهاد داده و مخازن زباله را به زیر زمین ببرند.

وی ادامه داد: این سبک جمع آوری زباله اشتباه است در حالی که در برخی شهرهای دنیا هفته ای دو یا سه روز زباله ها جمع آوری می شود و زباله های تر از خشک جداست، در تهران در برخی نقاط روزی سه بار مخازن زباله خالی می شود که باعث شده هم کیفیت پایین بیاید و هم شهروندان رضایت کافی نداشته باشند بنابراین باید در سیاست های جمع آوری پسماند بازنگری شود.

نوری همچنین بر نظارت مناطق شهرداران نواحی، معاون خدمات شهری مناطق بر عملکرد پیمانکاران تاکید کرد و گفت: پیمانکاران باید ماهانه چند نوبت سطل های زباله را شستشو دهند و اگر این اتفاق نمی افتد باید به پیمانکاران تذکر داده شود زیرا آلودگی و بوی نامطبوع شهروندان را اذیت می کند.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران تاکید کرد: نباید پیمانکاران در یک محدوده ثابت بمانند بلکه باید با توجه به نحوه خدمات دهی، کیفیت کار و تجهیزات پیمانکارانی که توان بیشتری دارند، فعالیت های بیشتری انجام دهد در این صورت انگیزه و کیفیت کار افزایش پیدا می کند.
منبع: خبرگزاری مهر