سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

شناسایی یک نشانگر موثر برای تشخیص و درمان سرطان

محققان دانشگاه فناوری میسیس روسیه موفق به توسعه سیستمی شده اند که علاوه بر تشخیص دقیق و زودهنگام سلول های سرطانی، فرصت های درمانی بیشتری را در اختیار قرار می دهد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
سرطان
فقدان کنتراست تصاویر پزشکی یکی از مهمترین چالش های روش های تشخیص غیر تهاجمی است. عوامل کنتراست 'Contrast agents' معمولا قبل از تصویربرداری وارد بدن می شوند تا امکان تشخیص سلول های تومور با سهولت بیشتر صورت گیرد. ذرات پارامغناطیسی گادولینیم و سوپر پارامغناطیسی آهن از جمله این عوامل هستند که حتی در مقادیر کم نیز می توانند برای بدن مضر باشند.
محققان برای حل این مشکل راه حلی اندیشیده اند. در این روش بجای ذرات مضر، از نانوذرات مگنتوفریتین استفاده می شود. مگنتوفریتین ترکیبی از پروتئین فریتین انسانی و هسته مغناطیسی است.
این ذرات می توانند به عنوان یک عامل کنتراست غیر تهاجمی مورد استفاده قرار گیرند. این ذرات با جذب سلول های تومور،‌ آنان را با دقت زیاد و سرعت بالا تشخیص می دهند، از طرفی با بدن انسان کاملا سازگار بوده و حساسیتی ایجاد نمی کنند. محققان تزریق وریدی این ذرات را پیشنهاده کرده اند.
علاوه بر تشخیص، این نانوذرات در فرآیند درمان نیز موثر هستند و می توان با ایجاد میدان مغناطیسی ضعیف و با ایجاد حرارت به نابودی آنان کمک کرد.
نتایج این مطالعه در نشریه Advanced Functional Materials منتشر شده است.
منبع:ایرنا
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x