سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

استفاده از واژه جعلی برای خلیج فارس!

از نخستین دستاوردهای حضور مدیر جدید روابط بین‌الملل فدراسیون والیبال ایران در جلسه FIVB می‌توان به استفاده فدراسیون جهانی از واژه جعلی بریا خلیج فارس اشاره کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
جلسه
چندی پیش اجلاس لیگ ملت‌های والیبال در حالی در لوزان سوئیس با حضور آری گراسا، رئیس فدراسیون جهانی والیبال و مسئولان عالی رتبه فدراسیون‌های کشورهای مختلف برگزار شد که رئیس فدراسیون والیبال ایران غیبت داشت و کارمند فدراسیون به جای او در این نشست مهم شرکت کرد.
بعد از این جلسه اتفاقات جالبی رخ داد که از جمله آن می‌توان به این موضوع اشاره کرد که ضیایی غایب بود و توانست یک کرسی بگیرد. احمد ضیایی، رئیس فدراسیون والیبال ایران  به عنوان عضو شورای لیگ ملت‌های والیبال انتخاب شد، اما شاید جالب باشد بدانید که همه روسای فدراسیون کشورهای شرکت کننده در لیگ ملت‌های والیبال عضو این شورا هستند!
در جدیدترین اقدام هم سایت فدراسیون جهانی والیبال در خبری، 4 میزبان مسابقات رده‌‌های سنی قهرمانی جهان در سال 2019 را اعلام کرد، اما نکته مهم استفاده از نام جعلی برای خلیج فارس بود. سایت فدراسیون جهانی والیبال در خبر مربوط به میزبانی بحرین در مسابقات قهرمانی پسران زیر 21 سال جهان، بحرین را کشوری در «خلیج ع رب ی» اعلام کرد.
شاید این اتفاقات از دستاوردهای جدید مریم حسابی، مدیر جدید روابط بین‌الملل فدراسیون والیبال ایران باشد، چراکه پیش از این کمتر به یاد داریم که از این اتفاقات رخ داده باشد.
به نظر می‌رسد حسابی که تا چندی پیش مسئولیت ترجمه صحبت‌های سرمربی تیم ملی را برعهده داشت تا مترجم ضیایی، رئیس فدراسیون والیبال در جلسه با مسئولان خارجی بود آگاهی چندانی از وظایف جدید خود ندارد و همین سهل‌انگاری‌ها موجب شده شاهد چنین اتفاقاتی باشیم.
بدون شک اهالی والیبال توقع دارند که مسئولان فدراسیون خیلی زود این موضوع را به گوش مسئولان فدراسیون جهانی برسانند تا آنها ضمن اصلاح مطلب خود به صورت رسمی از فدراسیون و مردم ایران عذرخواهی کنند.
منبع:فارس
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین