سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

کاهش صدور اسناد مالکیت دولتی در سه ماهه اول سال ۹۷

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان خراسان شمالی از کاهش ۲۴ درصدی صدور اسناد مالکیت دولتی درسه ماهه اول سال ۹۷ خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
سند

علی اصغر اسدی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از کاهش صدور اسناد مالکیت دولتی درسه ماهه اول سال ۹۷ خبر داد.

وی گفت: در راستای تکالیف و وظایف قانونی در امر تثبیت مالکیت و مستندسازی و نیز ساماندهی املاک و مستغلات دولت به عنوان اصلی‌ترین گام در حفظ و صیانت از اموال غیرمنقول دولتی، در سه ماهه اول سال ۹۷ در اجرای صدور اسناد مالکیت دولتی تعداد ۱۶۱ فقره سند مالکیت به نام دولت و در جهت بهره برداری دستگاه‌های اجرایی صادر شد که این آمار نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ کاهش ۲۴ درصدی داشته است.

وی ضمن انتقاد از عملکرد برخی از دستگاه‌های اجرایی با اشاره به قانون کاداستر از کلیه دستگا‌های اجرایی خواست هرچه زودتر در اجرای این قانون نسبت به تبدیل اسناد مالکیت دفترچه‌ای به کاداستر اقدام کنند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: چرا که بعد از اتمام فرصت ۵ ساله از تصویب این قانون و در صورت عدم تمدید از سوی قانونگذار هیچگونه خدماتی از سوی این اداره کل و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان به اسناد قدیمی داده نخواهد شد.

اسدی تصریح کرد: صدور اسناد مالکیت کاداستری چه برای اشخاص حقیقی و یا حقوقی باعث جلوگیری از اختلافات و صدور اسناد معارض و همچنین امنیت خاطر خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین در طی سه ماه اول سال ۹۷ تعداد ۴۹ سند وقفی صادر گردیده است که این میزان نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
منبع: خبرگزاری میزان
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین