تبیان، دستیار زندگی

ویژه‌برنامه گرامیداشت عید غدیر در میدان امام حسین (ع)

همزمان با نزدیک شدن به عید غدیر خم، ویژه برنامه گرامیداشت این روز در میدان امام حسین (ع) اعلام شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
میدان امام حسین

همزمان با آغاز دهه ولایت و امامت برنامه های متنوعی جهت بزرگداشت این ایام برگزار می شود که بر همین اساس، پنجشنبه هشتم شهریورماه و هجدهم ذی‌الحجه مصادف با روز عید غدیر برنامه‌ای از ساعت 22 با سخنرانی حجت‌الاسلام احسان بی‌آزار تهرانی و مولودی خوانی و مدیحه‌سرایی علی مهدوی‌نژاد، ابوذر بیوکافی و وحید یوسفی در میدان امام حسین (ع) برگزار می‌شود.

این برنامه به همت هیئت رزمندگان اسلام، مدیریت مراکز فرهنگی هنری منطقه 12، فرهنگسرای عترت، شهرداری تهران و بنیاد بین‌المللی غدیر برگزار می‌شود.

گفتنی است سومین جشنواره نقّالی و پرده‌خوانی غدیر نیز به همت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و فرهنگسرای عترت از اول تا پنجم شهریور در میدان امام حسین (ع) و بوستان آب و آتش برگزار می‌شود. اختتامیه این جشنواره 6 شهریور در حوزه هنری برگزار می‌شود.

همچنین برپایی 110 کاروان شادی غدیر هفتم و هشتم شهریورماه در سطح شهر تهران و روستاهای تهران دیگر برنامه ای است که به مناسبت این ایام برگزار می‌شود. در این کاروان مبلّغی نیز به مدت 10 دقیقه به نقّالی و پرده‌خوانی درباره ماجرای غدیر و یک نوگل حسینی به مدیحه‌سرایی و شعرخوانی می‌پردازد.

در روز عید غدیر از ساعت 17 تا اذان مغرب مراسمی با عنوان جشن بزرگ ولایت برگزار می‌شود. در این جشن علاوه بر مولودی خوانی، اجرای موسیقی سنتی و برنامه‌های فرهنگی، به سادات  حاضر در مراسم و کسانی که همنام حضرت علی(ع) هستند، جوایزی اهداء می‌شود. 


منبع: باشگاه خبرنگاران پویا
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.