تبیان، دستیار زندگی
سیروس دین محمدی سیروس دین محمدی هافبك تكنیكی و شوتزن فوتبال كشورمان كه این روزها در پگاه گیلان بازی می كند و روزگاری در تیم ملی و استقلال و مدتی هم در ماینتس آلمان دوران اوج خود را گذارنده است در خصوص ماه رمضان به تبیان گفت ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

در ماه رمضان همگام با ورزشكاران

سیروس دین محمدی

سیروس دین محمدی هافبك تكنیكی و شوتزن فوتبال كشورمان كه این روزها در پگاه گیلان بازی می كند و روزگاری در تیم ملی و استقلال و مدتی هم در ماینتس آلمان دوران اوج خود را گذارنده است در خصوص ماه رمضان به تبیان گفت : ما الان در كوران مسابقات و تمرینات هستیم و واقعاً خیلی سخت است كه هم روزه بگیریم و هم با بدنی آماده در مسابقات و در تمرینات حاضر شویم . ولی من سعی كرده ام بجز چند روزی كه بازی داشته یا مسافر بوده ایم به این تكلیف شرعی خود بپردازم و آرزوی قبولی آنرا از خداوند می كنم .

وی در ادامه در خصوص زمان حضورش در آلمان گفت : زمانیكه در آلمان بودم ، ماه رمضان روزه می گرفتم و بخصوص شبهای قدر به اتفاق سایر بچه های ایرانی به ذكر دعا و احیاء گرفتن می پرداختیم و برای هم بازی های من در تیم ماینتس بسیار جالب و سوال برانگیز بود كه این چه كاری است كه من انجام می دهم و من هم برای آنها توسط مترجم ایرانی خود فلسفه و حكمت روزه را می گفتم و سعی می كردم در كشور آلمان نماینده خوبی برای ایران و مسلمانان باشم .

وی در خصوص خاطره و اینكه چه زمانی از ماه رمضان را بیشتر دوست دارد گفت : یادم می آید كوچك بودم و همیشه آب می خوردم و بعد پس از رفع تشنگی یادم می آمد كه روزه هستم و این برایم جالب بود . من افطار را بیشتر دوست دارم بخصوص زمانیكه قبل از اذان ربنا پخش می شود حالت عجیبی پیدا می كنم و خیلی آن لحظه را دوست دارم امیدوارم خداوند در این ماه از گناهان ما بگذرد و روزه های ما و مردم عزیز مورد قبول حق واقع شود .