تبیان، دستیار زندگی

لباس های مناسب برای مسافرت تابستانی

یکی از بهترین فصل های سال برای مسافرت به شهرها و کشورهای مختلف فصل زیبای تابستان است اما هستند افرادی که به دلیل موقعیت شغلی یا علایق متفاوت فصول دیگر سال را برای سفر انتخاب می کنند.پس اگر بخواهیم نکاتی را در مورد قالب راهنماییهای مفید در این زمینه ارائه دهیم باید کلیت را در نظر گرفت ، انتخاب لباس مناسب برای سفر در فصل تابستان یکی از مواردی که این روزها توانند برای شمایی که در حال آماده شدن برای رفتن به سفر است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 لباس مناسب برای مسافرت تابستانی
بعد از انتخاب و رزرو پویا بلیط مقصد مورد نظر نوبت بستن چمدان مسافرتی شما و اعضای خانواده تان می رسد مسئله ای هرچند به نظر ساده ولی مهم که برخی حتی به آن حرفه ای تر از آنچه تصور می کنید می پردازند با توجه به فصل تابستان در این بخش ترجیح دادیم به نکاتی بپردازیم که شما را در انتخاب لباس مناسب برای سفر در تابستان یاری کند.

نکاتی که باید برای انتخاب لباس مناسب مسافرت در تابستان لحاظ کنید

پیش از هر چیز بایستی وسیله نقلیه و شرایط پایه مسافرت خود را در نظر بگیرید و بسته به آن لباس و وسایل مورد نیازتان را کنار بگذارید حالا به سراغ نکاتی می رویم که شما را برای بستن چمدان مناسب مسافرت در تابستان به آن نیاز داریم.

1- با توجه به شرایط آب و هوایی مقصد خود لباس جدا کنید
مهم نیست الان در شهری که زندگی میکنیم هوا چقدر گرم یا حتی خنک باشد زمانی که مقصدی با موقعیت متفاوت جغرافیایی با محل زندگی خود را انتخاب میکنید پس با توجه به وضعیت آن منطقه لباس خود را آماده و داخل چمدان مسافرتی خود قرار دهید.

2- لباس کهنه و نامناسب با خود به سفر نبرید
لباس کهنه و نامناسب با خود به سفر نبرید متاسفانه عادت اشتباه برخی از خانواده ها انتخاب لباس های نه چندان مناسب برای سفر است بعضی ها معتقدند چون در طول سفر فعالیت های خاصی از جمله آماده کردن آتش یا بازی های پر تحرک در دل طبیعت خواهند داشت پس لباس هایی را باید با خود ببرند که اگر پاره یا خراب شد اهمیتی نداشته باشد ؛ این رویه را تغییر داده و بهترین و زیباترین لباسهایتان را برای سفر انتخاب کنید.

3- لباس مناسب آب و هوای مقصد همراه داشته باشید
توجه داشته باشید لباس مناسبی که برای سرمایه احتمالی آن شهر انتخاب می کنید باید متناسب باشد یعنی نیاز نیست یک پالتوی ضخیم یا کلاه و شال گردن کاموایی با خود ببرید چرا که قرار نیست برف سنگینی ببارد اما مطمئنم هوای سرد تری نسبت به محل زندگی شما خواهد بود .

4- خانم ها بیشتر دقت کنند
خانم ها با توجه به پوششی که دارند تعداد لباس بیشتری نسبت به آقایان برای سفر نیاز دارند توصیه ما این است که علاوه بر انتخاب لباس های شیک و خوش رنگ تاپ نخی مناسبی برای پوشیدن زیر مانتو همراه خود بین لباس های سفر خود داشته باشند ، یکی از موارد مهم و البته ضروری که باید در انتخاب لباس مناسب برای سفر در فصل گرم تابستان حتما به آن توجه کنید.

5- لباس زیر به اندازه لباس های دیگر مهم است ، هنگام سفر لباس زیر مناسب انتخاب کنید
یکی از ملزمات سفر در فصل گرما انتخاب مناسب لباس زیر است ، پس همواره سعی کنید از لباس های زیری استفاده کنید که با آن ها احساس راحتی بیشتری داشته باشید .همراه داشتن لباس زیر مناسب باسن های کاملا نخی و ضدحساسیت است اهمیت این مورد را افرادی متوجه می شوند که تجربه حساسیت و یا سوزش پوست به دلیل نامناسب بودن لباس زیر را داشتند.

6- هنگام سفر شلوار مناسب انتخاب کنید
اگر قصد رفتن به سفر را دارید بهتر است شلوار نخی و رنگ روشن انتخاب کنید زیرا نخی بودن شلوار در طول سفر سبب می شود که پای شما خنک تر بماند و رنگ روشن نیز نسبت به رنگ های تیره جذب گرمای کمتری دارد به همین علت خنک تر می باشد و زیبایی بیشتری دارد.

7- در طول سفر حتما از مام استفاده کنید
استفاده از مام مناسب در طول سفر باعث می شود که کمتر عرق کنید و از بوی بد لباس هایتان جلو گیری کنید زیرا بوی نامطبوع بدن سبب می شود لباس ها بد بو شوند و زمان کمتری را بتوانید از آن ها استفاده کنید.

8- انتخاب مناسب روسری در سفر
در هنگام سفر در فصل گرما برای عرق نکردن و خارش موها بهتر است از روسری های ساتن و پلاستیکی استفاده نکنید و از روسری های نخی استفاده کنید همچنین روسریهای حریر و ابریشمی از مناسب ترین روسری ها هنگام سفر هستند.

9- انتخاب کفش مناسب برای سفر در فصل گرما
احتمالا شنیده اید که پاها قلب دوم انسان ها هستند پس انتخاب کفش مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است . اگر قصد سفر در فصل گرما را دارید قبل از سفر کردن مهم ترین اقدام انتخاب کفش مناسب و رو باز است.
کفش روباز برای سفر هنگام گرما بسیار مناسب است زیرا باعث تهویه کفش و خنکی پاها می شود . پیشنهاد می کنیم هنگام سفر در فصل گرما از کفشهای کتانی استفاده نکنید زیرا باعث خستگی و گرمای بیشتر پاها می شود. برای جلوگیری از تعریق زیاد پاها از جوراب نخی و نازک استفاده کنید.

10- در طول سفر لباس رسمی همراه خود داشته باشید
به همراه بردن یک لباس رسمی در سفر بسیار ضروری است زیرا در برخی از مواقع لزوم این لباس ها را احساس خواهید کرد.این لباس ها در طول سفر هنگام بازدید از نمایشگاه ، سمفونی یا اپرا حتما لازمتان خواهد شد. بهتر است لباس های خودتان را با توجه به آب و هوا و عرف کشور یا شهرمقصد انتخاب کنید.

11- در سفر از لباس های نخی و کمتر چروک شونده استفاده کنید
هنگام سفر لباس هایی همراه خود ببرید که نخی و نازک باشند و کمتر چروک شوند تا هنگام خشک شدن لباس هایتان زمان کمتری را به این کار اختصاص دهید و بیشترین زمان ممکن را به خانواده و دیدن زیبایی های سفر اختصاص دهید.
منبع : نمناک
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.