تبیان، دستیار زندگی

قدیمی‌ ترین کهکشان‌ های کیهان کشف شدند

محققان به تازگی ۴ کهکشان کوچک را کشف کرده‌ اند که در حال چرخش به دور کهکشان “راه شیری” هستند و احتمالا قدیمی‌ ترین “کهکشان‌ های اقماری” کیهان باشند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
زینب شاه مرادی - مرکز یادگیری تبیان
قدیمی‌ ترین کهکشان‌ های کیهان کشف شدند
به گزارش بیگ بنگ به نقل از ایسنا، اخترشناسان موفق به کشف ۴ کهکشان اقماری کوچک شدند که زمان تولد آن‌ ها به ۱۳ میلیارد سال نوری پیش باز می‌ گردد. این کهکشان‌ ها مدت کوتاهی پس از بیگ بنگ متولد شدند و به دور کهکشان “راه شیری” می چرخند. “کهکشان اقماری” کهکشانی است که به صورت مداری، دور یک کهکشان بزرگ می‌ چرخد. این گردش بر اثر کشش گرانشی است. ستاره‌ شناسانی که این کهکشان‌ ها را کشف کردند، این یافته‌ ها را به بقایای باقی مانده از انسان‌ های نخستین تشبیه کردند.
بنا بر اعلام محققان “مرکز اخترفیزیک هاروارد” و موسسه محاسبات کیهانی دانشگاه “دورام” این اکتشاف جدید موجب بروز تکاملی جدید در مطالعات کیهان است. این کهکشان‌ ها که ” Segue-۱”، ” Bootes I”،” Tucana II” و ” Ursa Major I” نام گرفته‌ اند، نور بسیار ضعیفی دارند و جزء ابتدایی‌ ترین کهکشان‌ های متولد شده در کیهان هستند.
قدیمی‌ ترین کهکشان‌ های کیهان کشف شدند
در تصویر نمایی از کهکشان‌ های اقماری در اطراف یک کهکشان شبیه‌ سازی شده می بینید. دایره‌ های آبی، کهکشان‌ های اقماری روشن‌ تر را نشان می دهد، در حالی که دایره‌ های سفید کهکشان‌ های اقماری فوق‌ العاده کم نور را نشان می دهد.

زمانی‌ که جهان ۳۸۰ هزار ساله بود، اولین اتم‌ های کیهان شکل گرفتند. “هیدروژن” اولین و ساده‌ ترین اتمی بود که تشکیل شد. یکی از محققان این پروژه گفت: یکی از جنبه‌ های حائز اهمیت این پروژه این است که این اکتشاف، مکملی میان مدل‌ های پیش‌ بینی شده و داده‌ های واقعی است.

مطالب مرتبط:
گردش کهکشان‌ ها، با سرعت نجومی
درک بهتر شکل گیری ستارگان با رصد کهکشان عجیب
حقایقی درباره کهکشان راه شیری

منبع: https://bigbangpage.com