سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

صالحی: بدون منزوی شعر معاصر قابل تعریف نیست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حسین منزوی از حلقه های جدی ادبیات معاصر ماست و بدون او نمی شود شعر معاصر را تعریف کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
صالحی: بدون منزوی شعر معاصر قابل تعریف نیست

دکتر سید عباس صالحی روز پنجشنبه با حضور بر سر مزار حسین منزوی به مقام بلند این غزل سرای برجسته معاصر در زنجان ادای احترام کرد.
وی گفت: زنجان را می توان با واژه های مختلفی توصیف و معرفی کرد و از دریچه های گوناگونی آن را دید که یکی از این دریچه ها، شعر است.
صالحی با بیان اینکه مرحوم منزوی از کسانی است که در شعر معاصر ما جایگاه قابل توجهی دارد، اظهار داشت: گرچه عمر منزوی کوتاه بود اما او شبیه سهراب در نقاشی، در آسمان ایران درخشید و ماند.
وی با بیان اینکه تغزل ایرانی سابقه تاریخی در شعر ما دارد و یکی از گونه های خاص شاعرانگی ایرانی است، گفت: این شاعرانگی با منزوی قالب ها و مضمون های جدید و نگاه های تازه پیدا کرد و با او غزل ایران مسیر خاص خودش را پیدا کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: منزوی چه در زنجان و چه در زمانی که در تهران و در رفت و آمد به شهرستان ها بود هم در اثر گذاری بر کانون های شعری و هم از طریق اشعاری که سرود، یکی از حلقه های جدی ادبیات معاصر محسوب می شود.
حسین منزوی، غزل سرای برجسته معاصر، در سال 1325 در زنجان متولد شد. وی از سنین جوانی سرودن شعر را آغاز کرد و در سال ۱۳۴۶ به عنوان شاعر خود را مطرح کرد و غزل های او مورد توجه غزل سرایان قرار گرفت.
از منزوی آثار متعددی برجای مانده است که ازآن جمله می توان به کتاب های' با عشق در حوالی فاجعه' ، 'از شوکران و شکر'، ' با عشق تاب می آورم'، ' حنجرهٔ زخمی تغزل' و گزیده اشعار 'از ترمه و تغزل' اشاره کرد.
حسین منزوی در سال 1383 پس از مدتها تحمل رنج بیماری قلبی در بیمارستان شهید رجایی تهران درگذشت.

منبع : خبرگزاری ایرنا
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x