سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

کتاب خاطرات اسارت یک محافظ رونمایی شد

مراسم رونمایی از کتاب جندی مکلف عصر امروز در فرهنگسرای ابن سینا برگزار شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
کتاب خاطرات اسارت یک محافظ رونمایی شد

مراسم رونمایی از کتاب جندی مکلف، خاطرات اسارت یک محافظ حسین اصغری به اهتمام محسن صالحی خواه عصر امروز در فرهنگسرای ابن سینا با حضور محمد گلریز، خواننده، محسن صالحی خواه، نویسنده کتاب جندی مکلف، نویسنده کتاب جندی مکلف برگزار شد.

سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ادامه مراسم  با اشاره به اینکه طبیعتا نام سید بزرگ آزادگان با شنیدن نام آزاده به ذهنمان می آید، گفت: از آزادگان، آزاده و اسرا بسیار گفته شده است، آیا واقعا آزادگان به این مناسبت ها و مراسم هایی که برایشان گرفته می شود نیازی دارند ایا جناب اصغری نیازی داشتند کتابشان را رونمایی کنیم. اسرا با همه اخلاصشان به جبهه ها رفتند.

وی با بیان اینکه چرا اینقدر اصرار داریم روز و هفته آزادگان برگزار شود، گفت: اسارت یک مینیاتور و ظرفیتی از آنچه بود که در دنیای آزاد داریم. اقلیت های مذهبی، اقوام و سنین مختلف را در اسارت داشتیم افرادی مثل مهدی طحانیان آموزه های دوران اسارت بودند. از آزاده سیزده تا هفتاد و هشت ساله داشتیم. وقتی از حاج حبیب صدام سوال کردند چرا اسمت صدام است گفت بروید از رهبرتان بپرسید اسم من زودتر صدام بوده است یا او. چه کسی این ادبیات را به اسرا یاد داد.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به اینکه چگونه اسارت که قسمتی از دنیای آزاد بود بهشت شد؟ بیان کرد: اسرار نیمه های شب، با خدا راز و نیاز کردن باعث شد تا اسرا در تحریم اقتصادی و شرایط سخت سرمایه های بزرگ انقلاب شدند، اسرایی که باید با مشکلات روحی و روانی برمی گشتند، الماس های بزرگ و درخشانی شدند.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد با اشاره به اینکه اسارت یک برگ زرین، زیبا و ماندگار و پراثر از تاریخ ایران و دفاع مقدس است، گفت: اسارت عرصه ای بود که به حوزه ای از انواع تهدید ها تبدیل شد تهدیدات جدی برای نوجوانانی که بسیاری از آنان  دوران سنی 16،18 تا 20 ساله را تجربه می کردند به یک فرصت استثنایی برای رسیدن به بالاترین مدارج انسانی تبدیل شد.

وی افزود:اسارت به معنای واقعی کلمه، دانشگاهی برای تعالی، تکامل و تقرب به خدای سبحان بود. آنچه بستر این حرکت عظیم و پرافتخار را فراهم کرد در جان نورانی به نور ایمان، معنویت و جهاد در راه خدا ریشه دارد.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی ادامه داد: کسانی که با الهام از آموزه های دینی به عنوان مجاهد فی سبیل الله در میدان های نبرد حاضر شدند. در راه مجاهدتی سخت با دژخیمان نمونه تاریخ، سخت ترین دوران را در اردوگاه های تاریک که روزنه ای از امید در آن دیده نمی شد با استقامت و ایمان سپری کردند. اقای اصغری که در میدان جهاد حضور دارد و نقش مهمی در حفاظت از انقلاب ایفا می کند و در معرض شهادت است به این مسئله راضی نیست متواضعانه از همسرش برای حضور در نبردی دشوار اجازه می گیرد. خداوند به احترام این افراد، جهنم صدام را به قطعه ای از بهشت تبدیل کرد. آزادگان اذعان دارند که این جهنم شکنجه و آلوده به حضور افراد پست از جبهه نیروهای بعثی چگونه به بهشت مبدل شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x