سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

چه کسی مانع انتقال ملی پوش ایران شد؟

انتقال هافبک تیم ملی فوتبال امید به پی اس وی آیندهوون به ماجرای پیچیده ای تبدیل شده و در آستانه منتفی شدن است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

یونس دلفی
پس از درخشش یونس دلفی در ترکیب استقلال خوزستان، تیم ملی جوانان و امید،  باشگاه های بشیکتاش ترکیه و پی اس وی آیندهوون در صدد جذب این بازیکن بودند اما باشگاه ترکیه ای در ابتدا از جذب بازیکن ایرانی صرف نظر کرد و حالا تیم هلندی، درخواست رسمی خود را برای جذب دلفی به باشگاه استقلال خوزستان ارسال کرده است.

پس از این اتفاق، امیر سلطانی مدیرعامل استقلالی های خوزستان سه شنبه شب از فدراسیون فوتبال و حمید استیلی، مدیر تیم ملی امید درخواست کرد تا دلفی پس از پایان دیدار تیم های ایران و عربستان در چارچوب نخستین بازی گروه ششم ( F ) در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و به دلیل ویزا ۱۰ روزه این بازیکن، او به هلند برود تا پس از تایید و انجام مراحل اداری، به جمع لژیونرهای ایرانی اضافه شود.

این موضوع ابتدا با توافق استیلی و کادر فنی تیم امید مورد قبول واقع شد و حنی آنها این موضوع را رسانه ای کردند اما پس از تساوی صفر بر صفر یوزهای ایرانی مقابل سعودی ها، حمید استیلی درباره خروج یونس دلفی از اردوی تیم ملی امید خاطرنشان کرد: هیچ بازیکنی از ما جدا نمی‌شود، تیم ملی از همه چیز مهمتر است، ما با مسئولان فدراسیون هم صحبت کردیم، اصلاً از اول هم قرار نبود یونس دلفی از جمع تیم جدا شود و متأسفانه چنین جوی را در اردوی تیم امید ایجاد کردند.

  ابتدا استیلی با درخواست خروج دلفی و حضور در هلند موافقت کرد اما بعد بازی مخالفت کرد و من هم به دلیل منافع تیم ملی دیگر بیشتر از این صحبت نمی کنم.اصلاً دلفی دو ماه دیگر باید در تمرینات آیندهوون شرکت کند و زمان  آن هیچ ربطی به بازی‌های آسیایی ندارد. باشگاه استقلال خوزستان کار اشتباهی کرد که چنین درخواستی از فدراسیون داشته و طی صحبتی که با ساکت داشتیم او گفت برخورد خیلی جدی و قوی با باشگاه استقلال خوزستان می‌کند چرا که آنها باعث شدند تمرکز دلفی و تیم به هم بریزد.

برای پیگیری این موضوع گفت و گو کردیم با مسئولان استقلال خوزستان و او در این باره بیان کرد: زمانیکه نامه باشگاه آیندهوون هلند به دست مسئولان باشگاه رسید، آن را به مدیران فدراسیون فوتبال و تیم ملی امید اطلاع دادیم و با موافقت حمید استیلی قرار گرفت و حتی این موضوع را رسانه ای کرد، در صورتیکه می توانست با درخواست ما مخالفت شود اما این مسئله میان فدراسیون فوتبال و استقلال خوزستان می ماند و تمام می شد  اما زمانیکه تیم ملی مقابل عربستان نتیجه نگرفت، مشکلات را به گردن تیم ما انداختند و ما را مقصر جلوه دادند.

او افزود: ابتدا استیلی با درخواست خروج دلفی و حضور در هلند موافقت کرد اما بعد بازی مخالفت کرد و من هم به دلیل منافع تیم ملی دیگر بیشتر از این صحبت نمی کنم.

حال امکان دارد، با این اتفاق انتقال یونس دلفی به آیندهوون منتفی شود و باید منتظر ماند و دید در ادامه چه اتفاقی رخ خواهد داد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین