سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

بانوان برای دستیابی به جایگاهی مناسب در مساجد تلاش کنند

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، گفت: ایجاد فضایی متعادل میان زنان و مردان در مساجد، بیش از هر چیز نیازمند دغدغه‌مندی خود بانوان در این زمینه است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
زنان در مسجد

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدرضا اکرمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار مسجد و کانون‌های خبرگزاری شبستان، با اشاره به اهمیت مساجد در آموزه‌های دینی و آیات قرآن، گفت: ما باید مساجد را از مرحله ساخت تا هنگام اقامه نماز و برگزاری برنامه‌های گوناگون، مورد توجه قرار دهیم، تا آن‌ها آباد شوند.

وی با بیان اینکه مساجد باید جاذبه داشته باشند تا موجب جذب یشتر مردم به این خانه‌های خدا شوند، خاطرنشان کرد: قرآن، رویکردی تعادلی درباره جایگاه زنان و مردان دارد بنابراین ما نیز در ساخت این خانه‌های خدا باید فضایی برابر و متعادل برای این دو گروه اختصاص دهیم.
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، افزود:  مرد و زن از نظر اسلام شأن، جایگاه و مسئولیت ویژه‌ای دارند، بنابراین ما در فضاسازی و برگزاری برنامه‌ها باید به صورت یکسان به این دو گروه توجه کنیم.
اکرمی با تاکید بر اینکه ایجاد فضایی متعادل میان زنان و مردان در مساجد، بیش از هر چیز نیازمند دغدغه‌مندی خود بانوان در این زمینه است، گفت: اگر خانم‌ها برای خودشان ارزش، احترام و اهمیت قائل باشند، آنگاه مساجدی فعال خواهیم داشت که آنان نیز در آن نقش‌آفرین هستند.
وی با بیان اینکه شیعیان در زمینه نمازجماعت، نمازجمعه و مسجدداری نقص دارند، اظهار کرد: شیعیان به آن اندازه که لازم است برای دین‌داری هزینه نمی‌کنند.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، ادامه داد: دین‌داری و عمران مساجد خرج دارد و به هزینه‌های آب، برق، گاز و تلفن محدود نمی‌شود، بلکه هزینه‌های فراوان دیگری در زمینه‌هایی مانند ائمه‌جماعات و خادمان دارد بر این اساس اگر شیعیان به اندازه کافی برای مساجد هزینه کنند، آنگاه شاهد مساجدی آباد خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری شبستان


 
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x