تبیان، دستیار زندگی
تیم كشتی آزاد ایران در رقابت‌هایی حساس تنها با دو امتیاز اختلاف از هند موفقیت‌های كاروان ایران در سومین دوره‌ی رقابت‌های كشتی آزاد و فرنگی نوجوانان آسیا را تكمیل كرد. یكی از بهترین نتیجه‌های امروز پیروزی حساس امینی در برابر...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

كشتی ایران در آسیا اول شد


تیم كشتی آزاد ایران در رقابت‌هایی حساس تنها با دو امتیاز اختلاف از هند موفقیت‌های كاروان ایران در سومین دوره‌ی رقابت‌های كشتی آزاد و فرنگی نوجوانان آسیا را تكمیل كرد.

یكی از بهترین نتیجه‌های امروز پیروزی حساس امینی در برابر حریف 86 كیلوگرم هندی‌اش بود كه امینی در حالی كه از آسیب دیدگی شدید پا رنج می‌برد، لنگان لنگان به روی تشك رفت و در حالی كه كمتر كسی به پیروزی وی امیدوار بود، با غیرت مثال زدنی‌ خود با نتیجه‌ی 3 ـ 2 در برابر نماینده‌ی رقیب تیمی ایران به پیروزی رسید تا همگان یكپارچه به تشویقش بپردازند.

پس از پیروزی امینی اشك شوق در چشمان اعضای كاروان ایران حلقه زد تا ثابت شود برنز امینی با ارزش‌تر از طلا بود.

كارنامه‌ی ‌نوجوانان آزادكار كشورمان در رقابت‌های نهایی به شرح زیر است:

*** سهیل منتظری در وزن 42 كیلوگرم:

وی با یك كشتی حساب شده و توجه به نكات مربیان با نتیجه‌ی 6 بر صفر «لی» از كره را مغلوب كرد و به مدال طلا رسید. كشتی‌گیر قرقیزستانی نیز در این وزن به مدال برنز رسید.

*** علی بیك محمدنژاد در وزن 46 كیلوگرم:

با استفاده از فنون مختلف از جمله كنده‌ی فرنگی در یك كشتی تماشایی و تحسین برانگیز، 13 بر 3 «كومار» از هند را شكست داد و به مدال طلا دست یافت.

*** مهدی تقوی در وزن 50 كیلوگرم:

در پیكار رده‌بندی و با یك كشتی هوشمندانه موفق شد با نتیجه‌ی 5 بر صفر «داهیرو یوكوزی» از ژاپن را شكست دهد و به مدال برنز دست یابد.

*** صائب حسنی در وزن 54 كیلوگرم:

كشتی‌گیر مغولستانی با نتیجه‌ی 4 بر صفر، حسنی را كه با 50 كیلوگرم وزن كشتی می‌گرفت و از نظر بدنی كم آورده بود مغلوب كرد و به مدال برنز دست یافت.

*** امیر ورزدار در وزن 63 كیلوگرم:

در حالی كه در فینال 3 بر 1 از حریف قزاقستانی پیش بود در بارانداز حریف آرنج دستش از جا درآمد و نتوانست به كشتی ادامه دهد تا اینكه مدال نقره به نام وی ثبت شود.

*** افشین پورمجیدی در وزن 69 كیلوگرم:

در یك كشتی نزدیك توانست با نتیجه‌ی 3 بر 2 حریف مغولستانی خود را مغلوب كند تابا دریافت مدال طلا به حق خود در این مسابقات برسد.

*** احسان امینی در وزن 76 كیلوگرم:

در حالی كه آسیب دیده بود با رشادت هرچه تمام‌تر كشتی 2 بر 1 باخته را با استفاده از دو زیر 3 بر 2 به نفع خود تمام كرد تا كشتی گیر هندی از رسیدن به مدال برنز ناكام شود.

*** بهنام تقی پور در وزن 85 كیلوگرم:

در حالی كه با برتری كامل 9 بر صفر از حریف هندی خود پیش بود در اجرا بارانداز روی پل گیر كرد و در حیرت همگان ضربه شد و به نقره رسید تا به نوعی شكست حسن رنگرز برای تقوی‌پور نیز تكرار شود.

*** بیژن زینی فر در وزن 100 كیلوگرم:

با 92 كیلوگرم وزن در دیدار رده‌بندی به مصاف حریف 100 كیلوگرمی قرقیزستان رفت و 4 بر 2 مغلوب شد.

با پایان سومین دوره‌ی رقابت‌ها، ایران با 82 امتیاز اول شد و هند با 80 امتیاز در جاوی دوم ایستاد و قزاقستان نیز سوم شد.