تبیان، دستیار زندگی

گرمازدگی علت بیشترین مراجعه زائران حج به مراکز درمانی

پنج درمانگاه زائران ایرانی درمکه مکرمه هر کدام روزانه بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ نفر را پذیرش می‌کنند و سرماخوردگی و گرمازدگی اصلی‌ترین عامل مراجعه به پزشکان است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
مراکز درمانی

مرکز پزشکی حج و زیارت با هدف ارائه خدمات بهتر به زائران بیت الله الحرام ۸۰ مطب در هتل‌ها، ۵ درمانگاه در مجموعه‌ها و یک بیمارستان در شهر مکه  فعال کرده است.

میزان مراجعات به درمانگاه‌ها روزانه بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ مورد ویزیت متغیر است و علت اکثر مراجعات  سرماخوردگی و گرمازدگی است. 

در این مراکز بعد از ویزیت و معاینه مراجعه کنندگان، علاوه بر تامین داروهای مورد نیاز، برخی خدمات جنبی مانند تزریقات ارائه می‌شود و در صورت نیاز با هماهنگی واحد امداد، بیماران برای  بررسی بیشتر به بیمارستان مرکز پزشکی ایران در مکه معرفی می‌شوند.

در هر یک از این پنج درمانگاه حدود ۲۰ نفر کادر درمانی شامل پزشک، پرستار و تکنسین‌های دارویی و امداد مستقرند و به صورت ۲۴ ساعته به مراجعه‌کنندگان خدمات ارائه می‌دهند. 

این مراکز همچنین به دستگاه‌های الکتروشوک، مانیتورینگ قلبی، دستگاه اکسیژن ساز و داروهای موارد اورژانس مجهزند و در آن خدمات جانبی مانند تزریقات، پانسمان، سرم تراپی و اقدامات اولیه بر روی بیمار انجام می‌شود.

گفتنی است در موسم حج،  بیمارستان مکه با تیم پزشکی و بخشهای مختلف تخصصی و اتاق عمل دایر است و علاوه بر پنج درمانگاه فعال شبانه‌روزی در هتل‌های پر تجمع زائران ایرانی در ۸۰ هتل نیز پزشک عمومی مستقر است.

منبع: خبرگزاری فارس
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.