سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

بسته ارزی بانک مرکزی

بسته پیشنهادی بانک مرکزی می تواند آرامش را به بازار ارز بازگرداند اما باید متوجه باشیم تاثیر این بسته بیشتر در بعد روانی قابل واکاوی است. 
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
قیمت دلار
پیش از این نیز بسیاری از کارشناسان هشدار دادند که با محدود شدن خرید و فروش ارز تقاضای غیر واقعی افزایش می یابد اما بانک مرکزی دست به این اقدام زد و نتایج این وضعیت نیز در توزیع رانت های ارزی و افزایش خریداران خرد و کلان ارز در بازار را دیدیم.

وی با تاکید بر اینکه بسته پیشنهادی بانک مرکزی هر چند معجزه گر نیست، اما در ایجاد جو امن روانی موثر است، ادامه داد: این بسته باید سه ماه قبل ارائه می شد، درست است که در هفته اخیر صرافی ها باز شده و کار خود را آغاز کردند و واردات طلا نیز آزاد شد اما تحریم های آمریکا علیه ایران که بر منع خرید و فروش طلا از سوی ایران دلالت دارد، نیز اجرایی شده است و در نتیجه مردم عادی و تجار به سادگی نمی توانند دست به خرید و فروش طلا بزنند.

این عضو اتاق بازرگانی ادامه داد: تاثیر عینی بسته این است که مردم احساس آرامش می کنند و به این نتیجه می رسند که اگر زمانی احتیاج به ارز داشته باشند، موجود است.   

وی کارایی بسته را در گرو توان اقتصاد ایران و بانک مرکزی برای تامین ارز مورد نیاز کشور و تزریق آن به بازار دانست و گفت: نوسان ها میزان کارایی بسته را در دوره های سخت پیش رو آشکار خواهد کرد.  
منبع: خبرآنلاین
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x