تبیان، دستیار زندگی

علی عسکری در نشست نقش رسانه ملی در تقویت اشتغال و تولید مطرح کرد؛

تقویت تولید ملی به جای واردات، اولویت اصلی رسانه ملی است

رئیس سازمان صدا و سیما ترویج فرهنگ اشتغال‌زایی و حمایت از کالا و خدمات ایرانی را در کانون توجه رسانه ملی اعلام کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
تقویت تولید ملی به جای واردات، اولویت اصلی رسانه ملی است

رئیس سازمان صدا و سیما ترویج فرهنگ اشتغال‌زایی و حمایت از کالا و خدمات ایرانی را، در صدر دستور کار شبکه‌های رادیویی، تلویزیونی و برون‌مرزی دانست و اظهار کرد: رویکرد اصلی رسانه ملی، پخش برنامه‌های جذاب در زمینه اشتغال‌زایی و تشویق مردم به سرمایه‌گذاری در این حوزه است.

رئیس سازمان صداوسیما در نشست نقش رسانه ملی در تقویت اشتغال و تولید که با حضور علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و اعضای فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی برگزار شد، راهبرد رسانه ملی در سال حمایت از کالای ایرانی را حمایت از تولید ملی عنوان کرد و گفت: هدف اصلی رسانه ملی تقویت تولیدات داخلی به جای گرایش به واردات است و با قدرت آن را پیگیری می‌کنیم.

دکتر علی عسکری با بیان اینکه در سال حمایت از کالای ایرانی، ترویج فرهنگ اشتغال‌زایی و حمایت از کالا و خدمات ایرانی را در دستور کار شبکه‌های رادیویی، تلویزیونی و برون‌مرزی قرار داده ایم یادآوری کرد: با توجه به تلاش دشمن برای ترویج روحیه یأس و ناامیدی در کشور، رویکرد سازمان صداوسیما در حوزه‌های رادیو، شبکه‌های تلویزیونی سراسری، استانی و برون‌مرزی بر امیدآفرینی، تولید و پخش برنامه‌های جذاب در زمینه اشتغال‌زایی و تشویق مردم به سرمایه‌گذاری در این حوزه استوار است.

رئیس رسانه ملی، با تاکید بر نقش اشتغال زایی در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور و اجرای شعار حمایت از تولید ملی، از برنامه ریزی دقیق و گسترده صدا و سیما برای تحقق این امر خبر داد و همکاری دولت و مجلس را در این زمینه خواستار شد.

دکتر علی عسکری خطاب به نمایندگان عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس تصریح کرد: اگر چه رسانه ملی به لحاظ منابع در شرایط مالی سختی به سر می‌برد، اما آمادگی دارد تا با تولید فیلم‌ها، سریال‌ها و مستند‌های فاخر، زمینه‌های توسعه، اشتغال، کارآفرینی و گردشگری در همه استان‌های کشور را فراهم کند.

رئیس سازمان صداوسیما خاطرنشان کرد: در این مسیر، شبکه تخصصی ایران کالا آماده است کالا، خدمات و کارآفرینان برتر کشور را به عنوان الگو‌های موفق خود اتکایی معرفی کند.

دکتر علی عسکری به نقش شبکه‌های برون‌مرزی در افزایش صادرات غیرنفتی کشور اشاره کرد و افزود: شبکه‌های برون‌مرزی آمادگی دارند تا علاوه بر شناساندن ایران از زوایای مختلف گردشگری، نقشی موثر در افزایش صادرات و همچنین برندسازی محصولات ایرانی در دنیا ایفا کنند.

رئیس رسانه ملی از تصمیم برای معرفی ۴۰ کارآفرین برتر در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: با توجه به قابلیت‌های کشور در زمینه پتروشیمی و تولید محصولات کشاورزی، آمادگی داریم موفقیت‌های بخش‌های دولتی و خصوصی را در زمینه‌های ذکر شده از طریق شبکه‌های برون مرزی به دنیا معرفی کنیم.

 گردشگری ابزاری مناسب برای ایجاد شور و نشاط در جامعه

علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیز در این نشست با اشاره به ابعاد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی گردشگری در کشور گفت: در شرایطی که کشور در فشار‌ها و تحریم‌های شدید اقتصادی قرار دارد، گردشگری ابزاری مناسب برای ایجاد شور و نشاط در جامعه محسوب می‌شود و در شرایطی که غربی‌ها با تبلیغات مسموم و منفی علیه کشورمان سعی در کاهش میزان ورودی گردشگران خارجی به داخل کشور دارند، روند افزایش گردشگر خارجی نشان از معرفی درست ایران از طریق رسانه‌ها دارد. به طوری که در مدت سه ماهه اول امسال شاهد افزایش ۲۸ درصدی میزان ورود گردشگران خارجی به کشور بودیم و این آمار در تیر ماه به بیش از ۵۰ درصد رسیده است.

مونسان با اشاره به اینکه صنایع‌دستی با کمترین حمایت دولتی و قانونی صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری را رقم زد، خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در صورت بهره‌مندی از حمایت‌های دولت و قانون، ظرفیت افزایش صادرات تا ۲ میلیارد دلار را دارد.

معاون رئیس‌جمهوری با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون پنج درصد کاهش میزان خروج گردشگر از داخل به خارج را داشتیم که با این کار از میزان خروج ارز از کشور کاسته می‌شود، از رئیس رسانه ملی خواست تا بخشی از زمان پخش برخی شبکه‌های سیما در اختیار معرفی ظرفیت‌های گردشگری داخل کشور قرار گیرد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان