تبیان، دستیار زندگی

کره زمین را سه بعدی ببینید!

آپدیت جدید گوگل مپس با اضافه کردن حالت جدید 3D Globe Mode، کره زمین را به صورت سه بعدی نمایش می‌دهد. این در حالی‌ست که پیش‌تر زمین به صورت دوبعدی نمایش داده می‌شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
کره زمین
گوگل سرانجام نحوه نمایش کره زمین را در اپلیکیشن نقشه خود تغییر داد. مهندسان به جای استفاده از سیستم تصویر مرکاتور برای ترسیم کره زمین، از حالتی جدید با نام 3D Globe Mode استفاده کرده‌اند که زمین را به صورت سه‌بعدی نشان می‌دهد.

کاربران هنگام ورود به نرم افزار متوجه هیچ تغییری نمی‌‌شوند، اما در صورت کوچک‌نمایی، ناگهان چشم‌اندازی متفاوت از زمین پیش روی شما قرار خواهد گرفت.

به‌روزرسانی Globe Mode تنها در دسترس کاربران دسکتاپ بوده و به لطف WebGL، روی مرورگرهای اصلی مثل کروم، فایرفاکس و اج کار می‌کند. این تغییر باعث شده تا Google Maps بیشتر از قبل با Google Earth در یک راستا قرار گیرند.به بیان دیگر، حالا زمین به شکلی واقعی نمایش داده می‌شود. گوگل در توییتی جدید می‌گوید با حالت 3D Globe در نسخه دسکتاپی گوگل مپس ، گرینلند دیگر با آفریقا هم‌اندازه نیست.
 
گوگل می‌گوید با استفاده از سیستم ترسیم تخت، نمایش محل دقیق مناطق مختلف بر روی کره زمین غیر ممکن است.

آنها معتقدند سیستم تصویر مرکاتور اندازه کشورها را به درستی نشان می‌دهد، اما مناطق مختلف را با دور شدن از استوا بزرگتر می‌کند.

در نتیجه همین موضوع، گرینلند به اندازه قاره آفریقا به نظر می‌رسید، در حالی که بسیار کوچکتر است؛ 836 هزار و 300 مایل بر مربع در مقایسه با 11.73 میلیون مایل بر مربع. اما حالا تغییرات جدید، زمانی که کره زمین را با نشانگر ماوس می‌چرخانید، به وضوح مشخص است.

به‌روزرسانی Globe Mode تنها در دسترس کاربران دسکتاپ بوده و به لطف WebGL، روی مرورگرهای اصلی مثل کروم، فایرفاکس و اج کار می‌کند. این تغییر باعث شده تا Google Maps بیشتر از قبل با Google Earth در یک راستا قرار گیرند.
منبع: وبسایت چطور