سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

روایت میرشکاک از توصیف جدید رهبر انقلاب درباره اشعار شاملو

در خلال یک گفتگوی بلند با یوسفعلی میرشکاک، او به نکته‌ای از آخرین جلسه شعر رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره شاملو اشاره کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

یوسفعلی میرشکاک


گفتگو با یوسفعلی میرشکاک، همیشه با حاشیه‌های فراوانی همراه است. روز گذشته در خلال یک گفتگوی بلند چند ساعته با میرشکاک، او به نکته ناگفته درباره آخرین جلسه رهبرانقلاب با شعرا در ماه رمضان امسال اشاره کرد که انعکاسی نیافته است. 

میرشکاک گفت: در خلال صحبت‌های رهبر انقلاب درباره خصوصیات شعر و ادبیات فارسی، آقا به نکته‌ای درباره عفیفانه بودن و خالی بودن شعر و ادب فارسی از تعابیر بی‌ادبانه در طول تاریخ اشاره کردند و گفتند که شعر و ادب فارسی در طول تاریخ ادبیات، همواره عفیف و پاک باقی مانده است و برخلاف ادبیات برخی از  زبان‌های دیگر که در طول تاریخ به دام شعرگویی‌های رکیک و بی‌ادبانه افتاده‌اند؛ ادبیات فارسی این ویژگی خاص را همواره حفظ کرده است و به این دام نیفتاده است. 

میرشکاک ادامه داد: نکته جالبی که در خلال این صحبت‌های مطرح شد اشاره رهبری به اشعار شاملو در وصف آیدا همسرش بود که به تعبیر رهبر انقلاب اولا همین توصیفات نه در وصف زنان دیگر بوده است که در وصف همسرش بوده است و ثانیا اینکه همین توصیفات نیز حد و مرزی دارد.

منبع: مهر
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x