تبیان، دستیار زندگی

اینستاگرام و دسترسی سریع به ایموجی

اینستاگرام در حال تست و بررسی جابه‌جا کردن محل قرارگیری آیکون‌های پیام خصوصی و پروفایل، همچنین امکان دسترسی سریع کاربران به ایموجی‌ در کامنت‌ها است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اینستاگرام
گوگل همواره درحال بررسی و تست امکانات جدیدی است؛ هرجند نباید تصور کنیم که تنها گوگل چنین استراتژی را در راستای تحقق اهدافش در پیش گرفته است. اینستاگرام نیز، همواره سعی دارد با تغییراتی هرچند کوچک، در‌جهت بهبود برنامه‌ گام بردارد. گاهی برخی کاربران نسبت به بعضی تغییرات و به‌روزرسانی‌ها روی خوشی نشان نمی‌دهند؛ حال‌ آنکه برخی دیگر از چنین تغییراتی استقبال هم می‌کنند.
سمت چپ: فعلی؛ سمت راست: تست
اینستاگرم قصد دارد موقعیت قرارگیری آیکون‌های پروفایل‌ و پیام خصوصی (Direct Message)‌ را جابه‌جا کرده و امکان دسترسی سریع کاربران به ایموجی‌ را در قسمت نظرات سریع‌تر و آسان‌تر کند. در حال حاضر آیکون پیام خصوصی در سمت راست بالای نمایشگر قرار دارد و آیکون پروفایل در سمت راست پایین نمایشگر قرار دارد. از آنجایی که کاربران از آیکون پیام خصوصی بیشتر از پروفایل استفاده می‌کنند، اینستاگرام در حال تست جابه‌جایی این دو آیکون در برنامه است. البته از آنجایی کاربران به محل قرارگیری این دو آیکون عادت کرده‌اند؛ احتمالا به دفعات، دچار اشتباه شوند.
کاربرانی که تنها یک حساب کاربری در اینستاگرام دارند، آیکون پروفایل را مشابه شکل همیشگی‌ آن می‌بینند. کاربرانی که چندین حساب‌کاربری اینستاگرام دارند، حین استفاده از هر حساب‌کاربری، عکس همان پروفایل در قسمت پایین نشان داده نمی‌شود؛ در عوض یک آیکون برای آن‌ها نمایش داده می‌شود که در آن عکس پروفایل‌ها در کنار هم قابل مشاهده است.
سمت چپ: فعلی؛ سمت راست: تست
اینستاگرام در حال بررسی و تست تغییرات دیگری است. در حال حاضر وقتی کاربران بخواهند عکسی را برای تعدادی از دوستان خود ارسال کنند، باید در قسمت نوار منوی استاندارد علامت «+» را لمس کنند تا بتوانند به دوربین دسترسی داشته باشند، اینستاگرام در حال تست امکان اضافه‌کردن گزینه‌ی دکمه‌ی دوربین در قسمت بالای نوار منو استاندارد است تا کاربران بتوانند از دکمه‌ی دوربین استفاده کنند و آنچه مد نظرشان است سریع‌تر برای دوستان خود ارسال کنند.
سمت چپ: فعلی؛ سمت راست: تست
در نهایت، Instagram امکان دسترسی سریع به ایموجی در بخش کامنت‌های هر پست را مورد بررسی و تست قرار می‌دهد. این ویژگی برای افرادی کاربرد دارد که با Emoji بیشتر سروکار دارند؛ ولی اگر کاربرانی هستند که در کامنت‌گذاری از ایموجی زیاد استفاده نمی‌کنند، می‌توانند این گزینه را غیرفعال کنند. این گزینه به کاربران علاقه‌مند به ایموجی کمک می‌کند تا دسترسی سریع‌تری به ایموجی‌ها داشته باشند.
منبع:زومیت