تبیان، دستیار زندگی

منچسترسیتی قهرمان سوپرجام انگلیس

بازیکنان تیم فوتبال منچسترسیتی امروز(یکشنبه) با غلبه 2 بر صفر بر تیم چلسی عنوان قهرمانی سوپرجام انگلیس (جام خیریه) را بدست آوردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
فوتبال
در این دیدار که در ورزشگاه «ویمبلی» شهر لندن برگزار شد، شاگردان «پپ گواردیولا» با نتیجه 2 بر صفر شاگران «مائوریتسیوساری» را شکست دادند و قهرمانی شان در سوپرجام انگلیس را جشن گرفتند.
«سرخیو آگوئرو» در دقایق 13 و 58 در این دیدار برای تیم منچسترسیتی گلزنی و تیمش را یک تنه قهرمان سوپر جام کرد.
بازیکنان تیم منچسترسیتی بازی را بهتر از حریف آغاز کردند و تیم برتر میدان بودند.
در دقیقه 13 یک حرکت عرضی پشت محوطه جریمه تیم چلسی و بدنبال یک حرکت ترکیبی آگوئرو در موقعیت مناسب قرار گرفت و با یک شوت زمینی توپ را از میان پاهای مدافع چلسی عبور داد و درون دروازه «ویلی کابایرو» سنگربان ملی پوش آرژانتینی تیم چلسی جای داد.
در ادامه بازیکنان تیم چلسی کنترل و گردش توپ را دراختیار گرفته و تیم برتر میدان بودند اما مهاجمان این تیم به قدر کافی آماده نبوده و موفق به گلزنی نشدند.
نیمه دوم باز هم با برتری شاگردان «پپ گواردیولا» آغاز شد و آنها بارها با قطع توپ های بازیکنان تیم چلسی ضد حملات خطرناکی را بر روی دروازه تیم چلسی طراحی و چندین موقعیت گلزنی داشتند.
آگوئرو در این بین بیشترین موقعیت گلزنی را بدست آورد اما در حالی موفق به گلزنی نشد که هم تیمی هایش در فرصت مناسب برای گلزنی قرار داشتند.
به هرحال این روند ادامه پیدا کرد و «آگوئرو» در دقیقه 58 یک بار دیگر برای تیمش گلزنی کرد. وی این بار نیز بدنبال یک ضد حمله سریع توپ ارسالی از میان مدافعان چلسی را دریافت و با شوت زمینی دقیقه برای بار دوم دروازه هموطنش را گشود.
درپایان نیز این بازی با همان نتیجه 2 برصفر تمام شد و تیم منچسترسیتی قهرمان سوپر جام انگلیس شد.
«کوین دی بروینه» هافبک تیم فوتبال منچستر سیتی و « ادن هازارد» مهاجم تیم چلسی ملی پوشان بلژیکی در این دیدار غیبت داشتند.
«پپ گواردیولا» سرمربی تیم فوتبال منچسترسیتی پیش از این با این تیم در جام اتحادیه و لیگ برتر انگلیس قهرمان شده بود و این سومین عنوان قهرمانی است که با این تیم کسب می کند.
منبع:ایرنا