تبیان، دستیار زندگی
ه قرآن     مجموعه آثار" ریزنویس" رائین اكبرخانزادی هنرمند جوان در یازدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت. اگر چه خانزادی این آثار را با چشم غیرمسلح تولید و مشاهده می ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نمایش مجموعه آثار  ریز نویس هنرمند جوان در نمایشگاه قرآن

مجموعه آثار" ریزنویس" رائین اكبرخانزادی هنرمند جوان در یازدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت.

اگر چه خانزادی این آثار را با چشم غیرمسلح تولید و مشاهده می كند اما بازدیدكنندگان با استفاده از ذره بین آنها را می توانند تماشا كنند.

آثار این هنرمند 23 ساله شامل كوچكترین قرآن جهان با ابعاد پنج در هشت میلیمتر، یك دانه برنج كه روی آن آیت الكرسی و سوره های اخلاص، فلق، كوثر، ناس، قدر، والعصر و نصر نوشته شده ، یك ذره شكر با درج كلمه الله روی آن و یك دانه برنج با درج سوره اخلاص و معنای انگلیسی آن می باشد.

كشیدن تصویر ظهر عاشورا روی یك دانه برنج ترسیم تصویر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری روی یك دانه برنج دیگر و طراحی ماكت برجسته حرم امام رضا(ع) ساخته شده از یك دانه برنج، از دیگر كارهای این هنرمند می باشد.

عموم بازدید كنندگان ، از وی می خواهند درمقابل آنان این كار را انجام دهد و خانزادی این كار را درنمایشگاه قرآن كریم برای علاقه مندان انجام می دهد.

خانزادی به خبرنگار ما گفت كه نوشتن روی برنج با استفاده از مداد معمولی با سرعتی كه روی كاغذ می توان نوشت، صورت می گیرد.

وی افزود: ریزنویسی احتیاج به چشم قوی، اعصابی آرام و دقتی بالا دارد كه خداوند هم اینها را در من ودیعت نهاده و می توانم چنین آثاری را خلق كنم.

این هنرمند درباره كوچكترین قرآن كریم گفت: این كتاب میلیمتری 400 صفحه دارد كه در طول یك سال نوشته شده است و نسبت به نوع قبلی آن كه مربوط به هنرمندان چینی و هندی بود به مراتب كم حجم تر است.

خانزادی تصریح كرد: مجموعه آثار تولیدی را با همكاری بنیاد قرآن و حدیث سپاه در محضر مقام معظم رهبری به نمایش گذاشتیم و ایشان بر ثبت آثار تاكید كردند.

وی گفت: برای ثبت این آثار در كتاب ركوردهای جهان نیز اقدام كردم ولی همكاری خوبی صورت نگرفت، از جمله به ما گفته شد كه باید بپذیرم و اعلام كنم حامی این كار یك موسسه آمریكایی است. مخالفت من با این درخواست باعث شده است تا كنون نتوانم این ركورد را ثبت كنم.