تبیان، دستیار زندگی

امیدوارم استقلال ببازد و نایب‌قهرمان شود!

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پرسپولیس مثل همیشه کوبنده بازی کرد. آنها این پتانسیل را دارند برای سومین بار قهرمان شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
فوتبال
مرتضی فنونی‌زاده درباره دیدار تیم فوتبال پرسپولیس مقابل فولاد و برتری 3 بر صفر سرخ‌پوشان، اظهار داشت: در ابتدا از حضور هواداران تشکر می‌کنم و دست تک تک آنها را می‌بوسم. آنها در یک روز تعطیل به ورزشگاه آمدند. البته استقلالی‌ها نیز روز نیمه‌تعطیل به ورزشگاه آمده بودند. از آنها می‌خواهم حضور فیزیکی داشته باشند؛ فرقی نمی‌کند استقلال باشد یا پرسپولیس چرا که هر دو از تیم‌های مطرح آسیا هستند و از هواداران می‌خواهم مثل قدیم در سرما و گرما از تیم‌شان حمایت کنند.

 چیز جالبی از فولاد ندیدیم

وی افزود: بازی مقابل فولاد در حالی برگزار شد که پرسپولیس میزبان بود و 40-50 هزار هوادار در ورزشگاه حضور داشتند. نیمه اول چنگی به دل نزد چون فولاد برای حداقل امتیاز آمده بود اما نیمه دوم فولاد جا افتاده‌تر بازی کرد. چیز جالبی از فولاد ندیدیم. گلهایی که زده شد در روند بازی بود. دیدید که بعد از 10 نفره شدن فولاد، پرسپولیس به حملات خود اضافه کرد که منجر به گلزنی منشا شد و نعمتی هم دبل کرد.

تعجب کردم چرا پورموسوی از بازیکنان جوانش استفاده نکرد

این پیشکسوت پرسپولیس با اشاره به اینکه سرخ‌پوشان موقعیت‌های زیادی برای گلزنی داشتند، خاطرنشان کرد: می‌توانستیم گلهای بیشتری بزنیم. فولاد هم نیمه دوم می‌خواست کارهایی را بکند اما رادوشوویچ فقط یک واکنش داشت. تهران بازی کردن سخت است. فولاد جوانان خوبی دارد اما تعجب کردم چرا پورموسوی از آنها استفاده نکرد. شاید چون بی‌تجربه بودند و کارایی خوبی نداشتند که از بازیکنان با تجربه در این دیدار استفاده کرد. باید بگویم پرسپولیس مثل همیشه کوبنده بود و باید به گونه‌ای پایه‌ریزی کند که جزو تیم‌های بالای جدول باشد.

رفیعی قابلیت همیشگی را نداشت

فنونی‌زاده همچنین درباره عملکرد سروش رفیعی در فولاد، یادآور شد: در این دیدار رفیعی قابلیت همیشگی را نداشت. سروش یک سوپراستار است. اگر نمره این بازیکن 80 بود حتی 5 سال دیگر در فولاد بازی می‌کرد نمی‌توانست چهره شود اما با 3-4 بازی در پرسپولیس چهره شد و به قطر رفت. این یک بدعت است که این بازیکنان در پرسپولیس مطرح می‌شوند و بعد به دنبال درآمدزایی می‌روند. در زمان ما بازیکنان با جان و دل به استقلال و پرسپولیس می‌آمدند.

پرسپولیس پتانسیل قهرمانی را برای سومین بار دارد

وی ادامه داد: ساسان انصاری آمد یک فصل بازی کرد و بنا به مسائلی رفت. استقلال و پرسپولیس نباید پله ترقی بازیکنان شهرستانی باشد. بازیکنان پرسپولیس مدعی قهرمانی هستند و بازیکنان دیگر اضافه شوند می‌تواند به خوبی رو به جلو حرکت کند. پرسپولیس این پتانسیل را دارد برای سومین بار قهرمان شود. حبیب‌زاده روز پنجشنبه با رشادت توپ را به گل تبدیل کرد و دیدید مصدوم هم شد. امیدوارم این بازیکن سلامتی‌اش را به دست آورد.
پیشکسوت پرسپولیس یادآور شد: فوتبال بازی کردن در استقلال و پرسپولیس سخت است؛ کم کاری کنید جایگاه خود را از دست می‌دهید، از تیم ملی و فیکس بازی کردن کنار می‌روید. از قرارداد یک میلیاردی به 400 میلیون و بعد 200 میلیون تومان تبدیل می‌شوید. بازیکن باید ذکر و فکرش خوب بازی کردن باشد.

هواداران استقلال ناامید نشوند، این تیم نایب‌قهرمان می‌شود

وی عنوان کرد: یک جمله هم می‌خواهم به هواداران استقلال بگویم؛ هواداران این تیم ناامید نشوند. این تیم نایب‌قهرمان می‌شود! امیدوارم آنها دربی رفت و برگشت را به ما ببازند اما بقیه بازی‌ها را ببرند و نایب‌قهرمان شوند!
منبع:فارس