تبیان، دستیار زندگی

نمایش و نقد و بررسی «مکان» در خانه هنرمندان

فیلم «مکان» ساخته سیدمهدی احمدپناه به تهیه‌کنندگی امیرشهاب رضویان یکشنبه هفتم مرداد ماه ساعت 17:00 در خانه هنرمندان ایران نقد و بررسی می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
نمایش و نقد و بررسی «مکان» در خانه هنرمندان

«مکان» با نگاهی به یک معضل اجتماعی فراگیر در سال ۹۵ تولید شد و همان سال توانست در جشنواره فجر حضور یابد و در همان چند اکران محدود بازخوردهای خوبی از مخاطبان و منتقدان دریافت کند، اما پس از جشنواره تا مدت‌ها امکان نمایش نداشت. مسئله‌ای که فیلم به آن اشاره می‌کند شاید به نوعی مسئله تمامی جوان‌های این سرزمین باشد در شهرهای بزرگ و کوچک و برای دختر و پسر.

سیدمهدی احمدپناه، مژده دایی، علیرضا سردشتی، عباس ناصری و پانته آ تاجبخش گروه نویسندگان فیلم «مکان» را تشکیل می‌دهند؛ در خلاصه داستان فیلم آمده است: چهار رفیق قدیمی چند ماه پس از کنکور، به بهانه تولد یکی از آنها که در کنکور پذیرفته نشده و اکنون عازم خدمت سربازی است، دورهم جمع می‌شوند و تصمیم می‌گیرند شبی را به تفریح و خوشگذرانی بپردازند. ولی در شهر بجای پیدا کردن مکانی برای تفریح، با مکان‌های دیگری مواجه می‌شوند!

محمدرضا آبانگاه، بهنام خرم نیک، علیرضا کی منش، امین مقدسی، مژده دایی، پانیذ امینی، سپیده امینی، محمد براری، محمد بهمن زاده، داوود پژمان فر، عماد جاویدپور، وحید حبیبیان، علیرضا زارع پرست، شفق شکری، آزاده عبدالهی، سیامک فارسی، عماد کاظمی حاتمی، بسطام مقدسی، صادق معتمد و نکیسا نعمت نژاد  به ترتیب الفبا بازیگران «مکان» هستند.

 تهیه‌کننده، کارگردان، بازیگران فیلم و همچنین مینو خانی به‌عنوان کارشناس سینما و منتقد در این نشست حضور خواهند داشت.

منبع : خبرگزاری ایلنا