سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

انسان‌ ها تا سال ۲۰۵۰ به “جاودانگی الکترونیکی” دست می‌ یابند!

“ایان پیرسون” یک آینده‌ نگر و دانشمند انگلیسی مدعی شد که تا چند دهه دیگر، ممکن است انسان‌ ها بتوانند به وسیله ادغام ذهن‌ با ماشین‌ ها، به نوعی “جاودانگی” دست یابند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 زینب شاه مرادی - مرکز یادگیری تبیان
انسان‌ ها تا سال ۲۰۵۰ به “جاودانگی الکترونیکی” دست می‌ یابند!
به گزارش بیگ بنگ به نقل از ایسنا، “ایان پیرسون” آینده‌ نگر و و دانشمند انگلیسی به تازگی اظهار کرده است که تا دهه‌ های آتی، بدن ما پس از مرگ از طریق ربات‌ هایی که ظاهر انسانی دارند (android)، به زندگی خود ادامه خواهد داد. این به این معنا است که اختیار ذهن انسان‌ ها بیش از این دست خودشان نخواهد بود. پیرسون که تاکنون ۸۵ درصد از پیش‌ بینی‌ هایش راجع به آینده درست بوده است، راجع به اظهاراتش از عبارت “جاودانگی الکترونیکی”(electronic immortality) استفاده کرده است. وی معتقد است، رسیدن به “جاودانگی الکترونیکی” نیاز به برنامه‌ ریزی‌ های دقیق دارد و مغز ما برای اهدافی که از کنترل خودمان خارج است، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
دکتر پیرسون می‌گوید، هوش انسانی، حافظه و احساسات ممکن است تا سال ۲۰۵۰ میلادی به فناوری‌ های بیرونی متصل شوند. وی گفت: با فرارسیدن مرگ انسان‌ ها، مغز نیز متوقف می‌شود. اما مشکلی نیست. زیرا در آینده ۹۹ درصد مغز هنوز با استفاده از “فناوری اطلاعات”(IT) به فعالیت خود ادامه خواهد داد. در آینده کارکرد ربات‌ های اندروید به نحوی خواهد بود که سبب فعالیت مغز انسان حتی پس از مرگش خواهند بود. به این گونه که بدن همان انسان پس از مرگش ارتقا می‌یابد و در ظاهر یک بدن جوان‌ تر به فعالیت خود ادامه می‌ دهد. طوری که این ربات در مراسم ختم صاحبش حاضر خواهد شد.
انسان‌ ها تا سال ۲۰۵۰ به “جاودانگی الکترونیکی” دست می‌ یابند!
پیرسون ادامه داد، در آینده شرکت‌ ها می‌ توانند حتی پس از مرگ کارکنان‌ شان ذهن آن ها را به خدمت بگیرند! در حوزه پزشکی نیز یک طرح مشابه وجود دارد و می‌ شود توسط شرکت‌ های پزشکی مورد استفاده قرار گیرد. خانواده‌ ها نیز می‌ توانند از این طرح استفاده کنند. بر اساس ادعاهای پیرسون، با استفاده از فناوری‌ های آنلاین در آینده می‌ توان تا ابد زندگی کرد.

مطالب مرتبط:
نیمی از بدن انسان را میکروب‌ ها تشکیل داده‌ اند
تراشه ای با توانایی مغز انسان!
رقابت سلول‌ های بدن انسان با ستارگان

منبع: https://bigbangpage.com
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین