تبیان، دستیار زندگی

«آی‌فیلم» اچ‌دی حذف شد

شبکه آی‌فیلم اچ دی از روی گیرنده‌های دیجیتال حذف شد و مخاطبان از این پس تنها شبکه آی‌فیلم اس‌دی را می‌توانند مشاهده کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
آی فیلم
آی‌فیلم اچ دی بدون اطلاع قبلی به مخاطبان از روی گیرنده‌های دیجیتال حذف شده است.
بنا بر این گزارش، با این تصمیم مخاطبان دیگر نمی‌توانند شبکه آی فیلم را با کیفیت اچ دی تماشا کنند و باید به شبکه آی فیلم اس دی مراجعه کنند که شماره این شبکه نیز تغییر کرده و از ۱۴ به ۱۲ منتقل شده است و بینندگان تلویزیون برای دریافت شبکه اس‌دی نیز باید شبکه‌ها را دوباره جستجو کنند.
این تصمیم در حالی گرفته شده که در حال حاضر بسیاری از نقاط تهران شبکه اس‌دی آی‌فیلم قابل دریافت نیست و سازمان صداوسیما نیز در زمینه حذف شبکه اچ دی اطلاع‌رسانی نکرده است.
در همین رابطه «حجازی‌فر» مشاور رئیس شبکه و مدیر شبکه آی‌فیلم ۲ در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس در پاسخ به دلایل حذف این شبکه گفت: واقعیت این است که ما از تصمیم شکبه مبنی بر حذف آی فیلم اچ دی بی‌خبر بودیم و به واسطه کامنت‌های مخاطبان متوجه این موضوع شدیم.
وی ادامه داد: اگر ما زودتر متوجه این موضوع شده بودیم قطعا از طریق زیرنویس و راه‌های دیگر آن را به مخاطبان خود اطلاع‌ می‌دادیم تا سردرگم نشوند.
حجازی‌فر همچنین در پاسخ به این سوال که آیا قطعی شبکه اچ‌دی آی‌فیلم مقطعی است یا دائمی نیز عنوان داشت: ما هنوز از چرایی این اتفاق بی‌خبریم و علت آن را نمی‌دانیم ولی بعید می‌دانم که آی‌فیلم اچ دی دوباره به گیرنده‌های دیجیتال برگردد. 
منبع:فارس