سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

تولید قرص ضد افسردگی زعفرانی

قرص ضد افسردگی و شادی آور 'کروسینا'، حاوی ماده موثره زعفران، ساخت پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای نخستین بار در کشور، پس از مراحل تایید و آزمون های بالینی و آزمایشگاهی به مرحله تولید رسید.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
تولید قرص ضد افسردگی زعفرانی
دکتر سید احمد مهاجری، سازنده قرص کروسینا گفت: قرص کروسینا حاوی ماده موثره کروسین (crocin)، مهم ترین جزء فعال در زعفران است و مطالعات بالینی مختلف که تاکنون بر روی زعفران و کروسین انجام شده، خواص درمانی متعددی را برای این دارو به اثبات رسانده است.
عضو هیات علمی گروه فارماکودینامی و سم شناسی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در مرحله نخست 20 هزار قرص کروسینا توسط شرکت داروسازی سامی ساز تولید و در سطح داروخانه های مشهد توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه کروسین به عنوان یک مکمل دارویی دارای خاصیت ضد افسردگی و شادی آور است، اظهار کرد: در یک مطالعه بالینی اثرات بارز درمانی کروسین بر افسردگی، اضطراب و سلامت روانی بیمار در مقایسه با دارو به اثبات رسید.

وی خاطرنشان کرد: این دارو از منشاء زعفران به دست می آید و اصلی ترین آنتی اکسیدان زعفران است که بسیاری از خواص درمانی زعفران به این جزء نسبت داده می شود.
وی از جمله خواص درمانی زعفران و به طبع آن کروسین را شامل اثر درمانی آن در آلزایمر و بهبود حافظه، افزایش قوای بینایی در سالمندان، پیشگیری و درمان اختلالات شبکیه چشم در بیماران دیابتی، پیشگیری و کنترل سرطان، درمان اختلالات جنسی، کنترل و تنظیم قند خون و درمان بیماری های التهابی عنوان کرد.
وی همچنین گفت: به دلیل خواص آنتی اکسیدان قوی، قرص کروسینا می تواند در اختلالات و عوارض قلبی- عروقی و مغزی اثرات پیشگیرانه و درمانی داشته باشد.

مطالب مرتبط:
ارتباط اوتیسم و داروهای ضد‌افسردگی
با افسردگی دانش آموز چه کنیم؟
تحریک الکتریکی مغز برای درمان بیماری افسردگی

مرکز یادگیری تبیان، تنظیم: زینب شاه مرادی
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین