تبیان، دستیار زندگی

ایمن سازی املاک تجاری قدیمی

با هدف تامین ایمنی مطابق باآخرین استانداردهای شهری در ساختمان های تجاری تهران با قدمت زیاد، بنیاد مستضعفان و سازمان آتش نشانی تفاهمنامه همکاری منعقد کردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ایمن سازی
به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی سازمان اموال و املاك بنیاد مستضعفان، علیرضا شاپوری مدیركل اموال و املاک استان تهران در این رابطه گفت: با برگزاری جلسات متعدد با مدیران سازمان آتش نشانی، راهبرد و عزم راسخ بنیاد برای ایمن سازی املاك تجاری كه در اختیار این اداره كل در شهر تهران قرار دارد و از قدمت ساخت زیادی برخوردارند اعلام و مراحل انجام و ابلاغ دستورالعمل های صادره از سوی آتش نشانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این دستورالعمل ها كه مطابق با استانداردهای ایمن سازی کلان شهر تهران طراحی شده از سوی قائم مقام معاون پیشگیری و رییس اداره اماكن سازمان آتش نشانی مورد تشریح و ارزیابی قرار گرفت.

شاپوری با اعلام اینكه برای اجرای كامل و دقیق این طرح نیاز مبرم به مساعدت و همكاری تمامی صاحبان سرقفلی و كسبه این واحدهای تجاری داریم افزود، با اجرای دستورالعمل های صادره برای ایمن سازی محیط كسب و كار و همراهی كسبه محترم ، بنیاد عزم خود را برای محقق كردن این امر مهم جزم و با تمام توان نسبت به اجرای آن اقدام خواهد كرد.

وی در ادامه اضافه كرد ، در این تفاهم مقرر شد كه بنیاد مستضعفان با عقد قراردادی نسبت به اجرای صحیح این طرح توسط پیمانكار حرفه ای و دارای صلاحیت علمی و فنی اقدامات لازم برای استاندارد سازی و ایمن سازی املاك تجاری خود در تهران را انجام دهد كه تاكنون در اولین اقدام ساختمان" آلومینیوم" مورد ارزیابی دقیق قرار گرفته و اقدامات اولیه مناسبی نیز برای بالا بردن سطح ایمنی آن انجام شده است.

مدیر كل اموال و املاك استان تهران در پایان گفت : مالكیت 28 ساختمان تجاری قدیمی در شهر تهران در اختیار بنیاد قرار دارد كه در اجرای این طرح مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته اند و سازمان آتش نشانی نیز برای هر یك دستورالعمل های جداگانه ای در 3 مرحله بر اساس اولویت های تعریف شده آتشنشانی و استاندارد های شهری تعریف و ابلاغ خواهد كرد.