تبیان، دستیار زندگی

وزارت ارشاد حامی جشنواره هایی با محوریت زنان است

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اعلام حمایت این وزارتخانه از جشنواره هایی با محوریت زنان گفت: برای فعالیت و ترقی در عرصه های علمی، تفاوتی بین مرد و زن نیست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
وزارت ارشاد حامی جشنواره هایی با محوریت زنان است

محسن جوادی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی افزود: نشان دادن الگوهای موفقی از فعالیت های هنری، علمی و اجتماعی زنان می تواند راه را به خیلی ها نشان دهد که می توانند به چنین قله هایی در هنر و علم و فلسفه تبدیل شده و این مسیر را طی کنند و این نوع فعالیت، منافاتی با امور روزمره زندگی ندارد.
وی گفت: جشنواره های با محوریت زنان ضمن نشان دادن تکریم جامعه و الگوسازی برای تبیین اصل «توانستن» و این نکته است که این مسیرها پیمودنی است.
معاون فرهنگی وزارت ارشاد با اشاره به برگزاری دوسالانه جایزه ادبی پروین برای ارزشگذاری به فعالیت نویسندگان زن گفت: وقتی زنان جامعه توجه کنند کسی مثل پروین می تواند به قله ای در شعر فارسی تبدیل شود، می توانند مسیر کار خود را با الگو گرفتن از مضامین و سبک شعری او و یا پیمودن این راه همراه با خلاقیت های خودشان طی کنند.
جوادی با اشاره به جایگاه ارزشمند پروین اعتصامی در ادبیات فارسی گفت: نگاه عرفانی پروین باعث شده سعادت را در برآوردن حاجت نیازمندان بداند و هرگز با ظلم و ستم که منشا رنج و درد مردم است کنار نیامد و ثروت های انباشته را که در گوهرهای درخشان جلوه گری می کند حاصل اشک یتیمان دانست و شعر خود را به مدح ارباب قدرت نفروخت.
وی پروین را الگویی برای بانوان نویسنده برشمرد و افزود: شعر پروین، شعر اوج گرفتن آدمی و محدود نشدن او به خواسته های تن است‌ و البته این تعالی و نجات را نوعی بازرگانی و تجارت می داند که در قرآن کریم هم به نام تجارت نجات‌بخش عنوان می شود.
جوادی گفت: شعر فارسی با درون‌مایه‌های عمیق معنوی و اجتماعی و زیبایی سحرکننده خود باید بنیاد اخلاق اجتماعی و هنر معاصر ما باشد و در این مسیر رسالت و نقش زنان هم کمتر از مردان نیست.

منبع : خبرگزاری ایرنا