تبیان، دستیار زندگی

بزرگ نیا خبر داد

شب فرهنگی تهران در برج میلاد برگزار می شود

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت:شب فرهنگی تهران با هدف معرفی آداب و رسوم و هنرهای سنتی و بومی و جاذبه های تاریخی و فرهنگی به هموطنان برگزار می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
شب فرهنگی تهران در برج میلاد برگزار می شود

دلاور بزرگ نیا مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت : ویژه برنامه شب های فرهنگی تهران در روزهای 22 و 23 تیرماه در جشنواره چارسوق برج میلاد برگزار می شود.

 مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران افزود: در شب فرهنگی تهران سعی می شود آداب و رسوم و هنرهای سنتی و بومی و جاذبه های تاریخی و فرهنگی به هموطنان معرفی شود .

بزرگ نیا ادامه داد : تهران به عنوان پایتخت، میزبان اقوام مختلفی از سراسر کشور است ، اما باید گفت که تهران مانند سایر استان ها آداب و رسوم ، گویش ، لباس محلی و غذاهای محلی خود را دارد که برای حفظ و معرفی آن باید تلاش کرد.

وی ادامه داد: عرضه مستقیم صنایع دستی در حمایت از تولید ملی در سی رشته هنری از جمله تراش شیشه ، سفالگری ،البسه محلی ، سراجی سنتی ،احجام چوبی،گلیم بافی و نگارگری به صورت تولید زنده برگزار می شود.

بزرگ نیا با بیان اینکه شب فرهنگی تهران از تاریخ ۲۲ تیرماه به مدت پنج شب در برج میلاد تهران برگزار می شود،گفت : اجرای موسیقی سنتی ،پذیرایی به سبک میهمان نوازی ایرانی، از دیگر برنامه هایی است که در شب فرهنگی تهران برگزار می شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان