تبیان، دستیار زندگی
رییس جمهور كشورمان با تاكید بر توجه به خودباوری در ورزش‌های قهرمانی گفت: سال گذشته گفتم آن چه بیشتر در معرض دید یك ملت است و انگیزاننده است و امید و نشاط می‌دهد ورزش قهرمانی است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

احمدی‌نژاد: در ورزش باید باور محوری وجود داشته باشد

احمدی نژاد

اگر در ورزش باورمحوری به وجود بیاید، جوانان ما همه‌ی عرصه‌ها را فتح می‌كنند

رییس جمهور كشورمان با تاكید بر توجه به خودباوری در ورزش‌های قهرمانی گفت: سال گذشته گفتم آن چه بیشتر در معرض دید یك ملت است و انگیزاننده است و امید و نشاط می‌دهد ورزش قهرمانی است. در این عرصه یك باورمحوری اگر به وجود بیاید جوانان ما همه‌ی عرصه‌ها را فتح می‌كنند.

‌ محمود احمدی‌نژاد در جمع قهرمانان ورزشی كشورمان گفت: فضایی كه ورزشكاران در آن حضور دارند ویژگی‌های منحصر به فرد و خاص خود را دارد. این فضا مقدس است و اراده و همت و دوستی و عشق و محبت و هنرمندی و هوشمندی دارد. از ویژگی‌های دیگر این فضا اخلاق و جوانمردی، تواضع و فروتنی و دیگر فضای خدمت‌گذاری و احساس تواضع در مقابل مردم است.

وی با تاكید بر توجه به خودباوری در ورزش‌های قهرمانی گفت: سال گذشته گفتم آن چه بیشتر در معرض دید یك ملت است و انگیزاننده است و امید و نشاط می‌دهد ورزش قهرمانی است. در این عرصه یك باورمحوری اگر به وجود بیاید جوانان ما همه‌ی عرصه‌ها را فتح می‌كنند.

احمدی‌نژاد با اشاره به پیروزی والیبالیست‌های كشورمان در مقابل تیم‌های قدرتمند جهان گفت: والیبالیست‌های ما تا این جا هم كه رسیده‌اند قهرمان هستند. بسكتبالیست‌های ما هم همین‌طور و لو این كه با شرایطی كه شما و من می‌دانیم پیش آمد به سومی رسیدند. سومی آنها شایستگی قهرمانی را داشت.

وی تاكید كرد: عنصر محوری در قهرمانی، خود باوری است و این كه باور كنیم می‌توانیم. بر اساس این خودباوری است كه حیدری عزیز – كشتی‌گیر - با این كه در كسوت مربی‌گری است می‌گوید می‌خواهد روی تشك برود و مبارزه كند.

رییس‌جمهور گفت: خودباوری در هر جا تقویت شد، ما پیروز شدیم. نماد این خود باوری جانبازان و معلولان هستند كه سیل مدال‌ها را به كشور ما سرازیر كرده‌اند. ما می‌توانیم قله‌ها را فتح كنیم؛ همان طور كه دیدید در بازی‌های آسیایی از دهم به ششم رسیدیم. می‌توانیم در دوره‌ی بعد به سومی یا چهارمی هم برسیم و برای این هدف همه باید دست به دست هم بدهیم.

وی از رسانه‌ها خواست كه خودباوری در كشور را تقویت كنند و گفت: برخی از رسانه‌ها یك بازیكن خارجی را برجسته می‌كنند و در مقابل قهرمانان خودی را مورد بی‌مهری قرار می‌دهند.

احمدی‌نژاد به رضازاده اشاره كرد و گفت:‌ آقای رضازاده اگر امسال و سال بعد هم طلا بگیرد در تاریخ وزنه برداری منحصر به فرد می‌شود به طوری كه تا 10 سال آینده كسی نتواند به ركوردش برسد.

وی گفت: در یكی از تیم‌های فوتبال قرار بود یك ایرانی مقیم خارج از كشور را برای مربی‌گری بیاورند به من گفتند فلانی نظر تو چیست؟ دیدم گزارشگری درباره‌ی این فرد گزارش منفی می‌دهد و در مقابل به یك مربی درجه هشتم پر و بال می‌دهند. در این باره تذكر لازم را دادم.

احمدی‌نژاد به موفقیت جوانان كشورمان در ورزش‌های رزمی اشاره كرد و گفت: جوانان ما در ورزش‌های رزمی كه مال خودمان هم نبوده است صاحبان آن ورزش را شكست داده‌اند و آنها را عقب گذاشته‌اند.

وی از سازمان تربیت بدنی و كمیته‌ی ملی المپیك و هیات‌های ورزشی خواست كه فضا را برای ورزشكاران باز كنند و از آنها پشتیبانی علمی كنند و گفت: علم هر ورزش را بیاورید و تلاش كنید نیروها در كلاس‌های مربی‌گری در سطوح بالا شركت كنند.

احمدی‌نژاد با اشاره به حسین رضازاده – قهرمان سنگین‌وزن كشتی جهان – گفت: در این كشور هزاران رضازاده وجود دارد اما باید آنها را بشناسیم و معرفی كنیم و فضای ورزش را از فضاهای كاذب و حرف‌های بی‌ربط خالی كنیم.

وی از ورزشكاران جوان خواست كه احترام به بزرگترها و پیشكسوتان را داشته باشند و گفت:‌ احترام به بزرگترها در فرهنگ ما از قبل بوده است باید این را تقویت كرد؛ چرا كه آنهایی كه امروز پیشكسوت هستند قبل از ما قهرمان بوده‌اند.

در این مراسم از طرف ورزشكاران لوحی به رییس جمهور اهدا شد و احمدی نژاد نیز در پایان با ورزشكاران هر رشته به صورت جداگانه عكس یادگاری انداخت.

مطالب مرتبط :

گزارش تصویری از تجلیل ورزشکاران با ریاست جمهوری