تبیان، دستیار زندگی

 خزانه‌داری آمریکا، اتاق جنگی علیه ایران

معاون اول رئیس جمهور گفت: دشمن در سه محور صنعت، نفت و مبادلات بانکی در پی آسیب زدن به کشور است، اما با وحدت مردم و مسئولان نقشه‌های دشمن خنثی خواهد شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
جهانگیری
اسحاق جهانگیری صبح امروز در مراسم افتتاح طرح توسعه فولادسازی و نورد پیوسته سبا، با اشاره به مذاکرات با طرف های اروپایی برای ادامه برجام اظهار کرد: برداشت ما این است که اروپایی ها به فکر تامین منافع ما باشند اما برای اینکه مشخص شود چه اتفاقی می افتد، باید منتظر ماند.

وی افزود: امروز  وزارت خزانه داری آمریکا به اتاق جنگی برای حمله به اقتصاد ایران تبدیل شده است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: راهبرد ما در مقابل آمریکا این است که با دقت و تحقق اقتصاد مقاومتی، مردم را سر پا نگه داریم تا حتی الامکان از آسیب ها مصون بمانیم، اما به هر حال قدرت های دیگری که روی آنها حساب می کردیم در مقابل فشارهای آمریکا نگران هستند.

جهانگیری تصریح کرد: آمریکا می خواهد صادرات نفت که  اصلی ترین منبع درآمدی ایران محسوب می شود را به صفر برساند که البته این حرف بی حساب  است لذا برنامه ریزی ما درست مقابل این نقطه است که صادرات نفت ایران با حداکثر ظرفیت ممکن صادر شود.

وی با بیان اینکه می خواهند  جلوی صادرات غیر نفتی ایران را هم بگیرند، اضافه کرد:  ۸۰ درصد  صادرات مربوط به صنایع بزرگ و ۲۰ درصد متعلق به صنایع خُرد است. باید تلاش کنیم هم تولید و هم صادرات افزایش یابد و این انتظار دولت و ملت است.

جهانگیری با بیان این که جابجایی پول حاصل از صادرات، نیازمند بهبود مبادلات بانکی است، گفت: در این خصوص اقداماتی توسط مسئولان سیاست خارجه و بانک مرکزی انجام شده است که امیدواریم موثر باشد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به هدف آمریکا از اعمال تحریم ها علیه ایران افزود: هدف آمریکا از فشارها، تسلیم شدن ایران و آمدن پای میز مذاکره و امتیاز دادن است، هدف آمریکا نابودی نظام اسلامی است اما این را صریحا نمی‌گویند هر چند رژیم صهیونیستی این را به صراحت گفته است.

جهانگیری با تاکید بر لزوم اتکا به توان داخل تصریح کرد: بسیاری از محصولاتی که امروز به کشور وارد می‌شود را می‌توان در داخل تولید کرد، همچنین باید از وارد کردن محصولات غیر ضرور جلوگیری شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان