سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

کشف نامه‌های منتشرنشده شاعر برنده نوبل

مجموعه‌ای از نامه‌های منتشرنشده از «ویلیام باتلر ییتس»، شاعر برنده نوبل ادبیات، که در دهه ۱۹۷۰ دزدیده شده بود در دانشگاه پرینستون آمریکا پیدا شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
«ویلیام باتلر ییتس»، شاعر


«جان کِلی» که چند دهه از عمر خود را صرف جست‌وجوی هزاران نامه از «ویلیام باتلر ییتس» کرده در حالی که در مراحل پایانی نگارش جدیدترین کتابش درباره این شاعر و نمایشنامه‌نویس نامدار ایرلندی بود، موفق به کشف مجموعه‌ای از نامه‌های منتشرنشده از او در کتابخانه دانشگاه پرینستون آمریکا شد. 

این مجموعه نامه‌ها در دهه ۱۹۷۰ میلادی از کتابخانه دانشگاه به سرقت رفته بود و برای سال‌ها هیچ اثری از آن نبود تا این‌که اخیرا فردی ناشناس آن را به کتابخانه بازمی‌گرداند. این نامه‌ها سال‌های ۱۹۰۸ تا ۱۹۱۰ از زندگی «ییتس» به عنوان یکی از بزرگترین شاعران انگلیسی‌زبان قرن بیستم میلادی را پوشش می‌دهد که دوره‌ای از تردید و بلاتکلیفی در زندگی او بوده است. 

این نامه‌ها که تاکنون منتشر نشده درست به موقع کشف شده‌اند تا در جلد پنجم از کتاب دوازده‌جلدی انتشارات دانشگاه آکسفورد قرار گیرند. «ییتس» به عنوان شاعر تا سال‌های آخر زندگی پول زیادی از محل شعرهایش کسب نکرد به همین دلیل هر از گاهی دست‌نوشته‌های خود را می‌فروخت.

ویلیام باتلر ییتس که شعرهایش جزو محبوب‌ترین قطعه‌ها در میان ایرلندی‌هاست‌، متولد ۱۳ ژوئن ۱۸۶۵ است که در سال ۱۹۲۳ موفق به کسب جایزه نوبل ادبیات شد.  او که شعرهایش الهام‌بخش دیگر شاعران و نویسندگان بوده‌، در سال ۱۹۳۹ درگذشت. آثار این شاعر  بزرگ شامل مضامین عاشقانه و سیاسی است.

منبع: ایسنا به نقل از گاردین
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین