سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

اصلاح قانون تعلق نگرفتن ارثیه به فرزند خوانده‌

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از تلاش برای اصلاح قانون تعلق نگرفتن ارثیه به فرزند خوانده‌ها در کشور خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
قانون ارث
حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛اظهار کرد: بر اساس قوانین فعلی و اصول فقهی و شرعی فرزند خوانده‌ها از پدر و مادر خوانده خود ارث نمی‌برند.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر سازمان بهزیستی کشور به دنبال  راهکاری برای تغییر قانون ارث نبردن فرزند خوانده‌ها از پدر و مادر جایگیزین آن‌ها است و اصلاح این قانون نیازمند توجه فقها است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تسهیل در روندفرزندخواندگی یادآور شد: با توجه به تسهیل ایجاد شده در روند فرزندخواندگی باید آینده فرزندانی را هم که به فرزندخواندگی فرستاده می‌شوند، در نظر بگیریم.

مسعودی فرید تاکید کرد: در مواردی هر چند اندک شاهد این موضوع هستیم که پس از فوت پدر خوانده و مادر خوانده، فرزندان نسبی آن‌ها، فرد فرزند خوانده را بر اساس قانون از ارثیه محروم می‌کنند و  پس از آن افراد فوق با مشکلات متعددی روبرو می‌شوند.

لزوم بازنگری قانون فعلی فرزندخواندگی در مبحث ارث نبردن فرزندخوانده‌ها از والدین جایگزین

وی تصریح کرد: بر اساس مورد فوق قانون فعلی فرزندخواندگی در مبحث ارث نبردن فرزند خوانده‌ها از والدین جایگزین، نیازمند بازنگری و تغییر است و سازمان بهزیستی کشور در این خصوص با جدیت تلاش می‌کند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اهمیت در نظر گرفتن شرایط فرزند خوانده‌ها و ضرورت توجه به آینده آن‌ها گفت: در حال حاضر این قوانین در کشور نسبت به گذشته آسان‌تر اعمال می‌شود و زوجین متقاضی فرزند و همچنین سایر افراد واجد شرایط راحت‌تر از گذشته کودکی را به فرزندخواندگی خود انتخاب می‌کنند.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین