سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

سرقت رمزعبور کاربران ازطریق حرارت انگشت

الگوهای گرمایی یا بوسیله هکران و مهاجمان و یا یک نرم افزار تخصصی، ترتیب فشردن کلیدهای صفحه کلید را نمایان می کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
سرقت رمزعبور کاربران ازطریق حرارت انگشت ها
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران، براساس گفته پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا، روش ترماناتور(Thermanator) می تواند برای دست یافتن به اطلاعات احراز هویت کاربران از طریق الگو حرارتی و گرمای باقی مانده انگشتان دست بر روی صفحه کلید، استفاده شود.

حمله Thermanator، برای دریافت اطلاعات الگوهای گرمایی به مهاجم محلی، نیاز دارد و این تکنیک تهدید جدیدی برای سیستم های مبتنی بر رمزعبور است.


این روش بدین صورت است که تا یک دقیقه پس از وارد کردن رمزعبور توسط کاربر، مهاجم با استفاده از دوربین حرارتی و بررسی و کاوش صفحه کلید ، می تواند به اطلاعات تایپ شده کاربر دست یابد.

این الگوهای حرارتی می توانند برای سرقت رمزعبور، کدهای PIN و سایر اطلاعات حساس استفاده شوند. الگوهای گرمایی یا بوسیله هکران و مهاجمان و یا یک نرم افزار تخصصی، ترتیب فشردن کلیدهای صفحه کلید را نمایان می کند. در بررسی‌های آزمایشگاهی، با استفاده از الگوهای گرمایی ۳۱ شرکت کننده، در کمتراز ۳۰ ثانیه اطلاعات وارد شده به راحتی استخراج شده است.

حمله Thermanator، برای دریافت اطلاعات الگوهای گرمایی به مهاجم محلی، نیاز دارد و این تکنیک تهدید جدیدی برای سیستم های مبتنی بر رمزعبور است.
منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین