• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1382/08/24
  • تاريخ :

مصاحبه با بكهام (2)


* در حقيقت حالا تو يك خانه داري و ديگر در هتل اقامت نمي كني ، آيا اين مساله به تو

كمك مي كند بهتر در تيم حاضر باشي و تمركز بيشتري داشته باشي ؟- اميدوارم اينطور بشود . چرا كه پيدا كردن يك خانه مناسب هميشه مهمترين چيز براي زندگي شخصي و خانوادگي فرد است . من سه ماه را در هتل سپري كردم . جايي كه واقعاً دوست داشتني و جالب بود ، اما شما هميشه از بودن در خانه خود به همراه همسر و فرزندانت احساس راحتي بيشتري مي كني . اگر چه اقامت در هتل هم مرا از تمركز داشتن روي تيم و بازيها منع نكرد .

* آيا از پست و موقعيت جديدي كه در رئال داري لذت مي بري ؟

- خيلي خوشحال تر و راضي تر هستم . چرا كه اين تغيير وضعيت مرا بهتر كرده . بايد در اينجا اين نكته را يادآور بشوم كه داشتن چنين هم تيمي هاي خوبي به شما كمك مي كند كه احساس راحتي و آسايش و آرامش بيشتري بكنيد .

* عقيده ات را درباره كاسياس بگو .

- قبل از اينكه به مادريد بيايم ، مي دانستم كه او يكي از بهترين دروازه بانان جهان است ، اما الان صادقانه مي گويم ، من او را خارق العاده يافتم . او بسيار بهتر از چيزي است كه من تصور مي كردم . او عملكرد در خور توجه و شايسته اي در بازيهاي اخير داشته ... آنچه كه او در كارنامه اش ثبت كرده اين است : يك دروازه بان قدرتمند و هوشيار !

* از همه اينها گذشته كدام بازيكن در رئال بيشترين و بزرگترين تاثير را روي تو داشته است؟

- آنها همگي به قدري خوب هستند كه من نمي توانم از بين آنها يكي را انتخاب كنم اما مي توانم بگويم اين است كه من تحت تاثير شرايط و جو خوبي كه در باشگاه حاكم است قرار گرفته ام .

* آيا فكر مي كني به عنوان يك بازيكن با بازي در رئال مادريد پيشرفت مي كني ؟

- اميدوارم كه پيشرفت داشته باشم و هر روز بازيكني بهتر از روز قبل شوم . اين يكي از اهداف من است . مي خواهم در همه زمينه ها و همه موقعيت ها اين مساله را اثبات كنم ، اما شما در ميان يك قالب تاپ و ايده آل بازي مي كنيد ، امتيازات بيشتر و تلاش ها هم مضاعف مي شود . در كنار همه اينها ، ليگ اسپانيا به شما اين فرصت را مي دهد كه پيشرفت كنيد و فوتبال خود را بهبود ببخشيد .

* نظرت در مورد بازي با سويا چه بود ؟

- من در زمين بدون فكر كردن به رقيب و مسايل پيرامون آن قدم برمي دارم . به اين دليل كه همه تيم ها براي من جديد و تازه هستند . من فكر مي كنم اين يكي از دلايلي است كه از بازي در اينجا لذت مي برم. چرا كه اين شرايط ، هر بازي را به يك راز مبدل مي كند .

* هواداران پارتيزان بلگراد چه مشكلي با تو دارند ؟

- واقعاً نمي دانم . آنها از همان دقايق اوليه اي كه پا به ميدان گذاشتم سر و صدا كردند و مرا مسخره كردند .... اين چيزي است كه هر روز آن را احساس مي كنم . اما به عنوان يك حرفه اي ، شما بايد بدانيد كه مجبوريد با اين شرايط كنار بياييد. زمين بازي هم با ما خيلي خوب نبود ... اما خب همه چيز نسبتاً خوب تمام شد .

* گروهي عقيده دارند كه تو بايد ميان شوهاي مدل و فوتبال يكي را انتخاب كني ؟

- من يك فوتباليست هستم و به عبارت ديگر نمي دانم چرا بايد به كارم در يكي از بهترين تيم هاي جهان خاتمه بدهم هميشه عاشق فوتبال بوده ام و هميشه آنچه كه در خارج از زمين اتفاق مي افتد فقط مربوط به زندگي غير فوتبالي من است و محور اصلي زندگي ام نيست . گفته ها و اظهار نظرات بازيكنان ديگر مرا آزار نمي دهد .

* شايع شده بود كه بارسلونا سعي داشته تا با تو قرار داد ببندد و تو رئال مادريد را انتخاب كردي ، آيا مي داني كه نوكمپي ها مي توانند با تو همان كاري را بكنند كه با فيگو كرده اند ؟

- اگر اين كار را بكنند ، يعني من قصد ندارم راه و روشي را كه در ذهن دارم فقط به خاطر عكس العمل و رفتار آنها تغيير بدهم . ممكن است خوش آمدگويي خارق العاده و عجيب و غريبي داشته باشم ، اما هميشه با يك سري از اين رفتارها هنگامي كه در منچستر يونايتد و تيم ملي بوده ام دست و پنجه نرم كرده ام . هر فصل بازي رئال و بارسلونا جزو مهمترين بازيهاي اروپا و حتي دنيا بوده است ، قبل از اين هميشه بازي را از تلويزيون مي ديدم و حالا جزئي از كهكشان مادريد هستم .
UserName