وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

نسرین نصرتی: دلم نمی‌خواهد نقش یک زن شمالی را تکرار کنم

بازیگر نقش فهیمه در سریال "پایتخت" می‌گوید عاشق طنز نجیبانه، واقعی و موقعیت است و به نظرش تولید این دست آثار بسیار ارزشمند است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
نسرین نصرتی
  نسرین نصرتی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون را بیش از هر چیز در نقش فهیمه در سریال "پایتخت" به خاطر داریم.
او  در خصوص فعالیت‌های جدید خود بیان کرد: به زودی بازی در فیلم سینمایی "ماموریت غیرممکن" به کارگردانی یعقوب غفاری را آغاز می‌کنم. نقش کوتاهی در این فیلم تقریبا طنز دارم.

نصرتی درباره پیشنهاداتی که این روزها دارد اظهار کرد: پیشنهاد بسیار است اما به خاطر اینکه اغلب کارها در شهرستان هستند و من شرایط چند ماه کار کردن در شهرستان و خارج از تهران را ندارم، نپذیرفتم. تلاش کردم برای دور نماندن از این فضا تنها در آثاری که در تهران کار می‌شوند با نقش‌هایی هرچند کوتاه حضور داشته باشم. بسیار دوست داشتم در یک اثر نمایشی حضور داشته باشم که نشد ولی چنانچه متن خوبی به دستم برسد حتما این کار را خواهم کرد.

بازیگر سریال"پایتخت" در پاسخ به این سوال که خبری از تولید فصل جدید این سریال هست یا نه گفت: از ادامه ساخت سریال "پایتخت" اطلاعی ندارم، ولی اگر قرار باشد ساخته شود و از من هم دعوت شود حتما همکاری می‌کنم و اگر هم ساخته نشود حتما دست اندرکاران ساخت این سریال صلاح ندانسته‌اند.

نصرتی همچنین درباره جلوگیری از کلیشه شدن در نقش زن‌های شمالی نیز عنوان کرد: اگر قالب نقش زن شمالی باشد با تمام احترامی که برای گروه قائل هستم اما دلم نمی‌خواهد تکرار کنم و نقش را نمی‌پذیرم. دوست دارم اگر کاری انجام می‌دهم در آن خوشحال باشم و حرفه‌ام را به این چشم نگاه می‌کنم که در آن شاد باشم. معتقدم اگر" پایتخت" فصل‌های متعدد دیگری داشته باشد اسمش تکرار نیست اما اگر من این نقش را در سریالی دیگر بازی کنم قطعا تکرار می‌شود.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا حاضر است در هر نقش طنزی حضور داشته باشد بیان کرد: با ارزش‌تر از کار طنز وجود ندارد و همین که باعث شادی جامعه شوی و تلنگری باشی برای مخاطب و به آن گوشزد کنی که زندگی ادامه دارد از آن استقبال می‌کنم. برای من کفه ترازو به سمت آثار طنز کشیده شده است. هرچند که من پیش از "پایتخت" در آثار جدی حضور داشتم چه در سینما و چه در تئاتر اما پس از "پایتخت" خودم تماشاگر نمایش‌های کمدی شدم و گرایشم به طنز کشیده شد.

این بازیگر در خاتمه افزود: کار طنز کار بسیار سختی است و خنداندن مخاطب هم کار مشکلی است مخصوصا در شرایط اقتصادی- اجتماعی و سیاسی امروز. به نظرم باید از گروه‌هایی که کار طنز انجام می‌دهند حمایت کرد و به آنها پروبال بیشتری داد، چرا که مسیر مقدسی را انتخاب کرده‌اند و می‌خواهند به هر قیمتی مخاطب را بخندانند. نمی‌توانم قضاوت کنم که آثار طنزی که ساخته می‌شوند آثار خوبی هستند یا بد چراکه قضاوت کننده نیستم، اما به عنوان تماشاگر فکر می‌کنم گروه‌های تولید کننده آثار طنز همیشه نیازمند حمایت هستند و از جامعه الهام می‌گیرند و برای آن‌ها انرژی می‌گذارند. من عاشق طنز نجیبانه، واقعی و موقعیت هستم و به نظرم تولید این دست آثار بسیار ارزشمند است.
منبع: هنر آنلاین
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین