تبیان، دستیار زندگی

راه هایی برای حفظ کردن بهتر و سریع تر مطالب

9 روش شگفت انگیز و ساده برای حفظ کردن سریع مطالب

احساس می کنیم در مدرسه و کلاس های درسی خوب یاد گرفته ایم که چگونه مطلب و چیزی را حفظ کنیم اما در حقیقت همیشه نمی توانیم این کار را به خوبی انجام دهیم ، اگر میخواهید چیزی را به سرعت و به طور کامل حفظ کنید، تکرار آن را قطع نکنید، با این حال یادآوری نیز خوب است مشکل این است که یادآوری چیزی نیاز به یادگیری دارد و همه ما به شیوه های مختلفی یاد می گیریم در این بخش از تبیان شما یاد خواهید گرفت که چگونه هنر یادآوری و حفظ کردن بهتر مطالب را بیاموزید، تا بتوانید اطلاعات را در مدت کوتاهی به خاطرتان بسپارید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
راه هایی برای حفظ کردن  بهتر و سریع تر مطالب

راه هایی برای حفظ کردن  بهتر و سریع تر مطالب

قبل از شروع حفظ کردن

قبل از اینکه شروع کنید، سبک یادگیری خود را بشناسید ، همینطور قبل از اینکه شروع کنیم، باید چیزی را بدانیم آیا شما یک یادگیرنده شنوایی، تصویری و یا تجربی هستید؟ 
اگر شما یک یادگیرنده شنوایی هستید، موثرترین راه برای درک اطلاعات از طریق شنیدن آنهاست همانطور که می توانید تصور کنید، یادگیرندگان بصری با دیدن، می توانند یادگیری را انجام دهند. انواع یادگیری های تجربی، بیشتر شبیه به یادگیری از حوادث و تجربیات هستند (یا انجام کاری با مواد) ، سعی کنید با امتحانات سریع از خود، سبک یادگیری خود را بیابید. اکثر ما ترکیبی از حداقل این دو دسته هستیم، اما من نشان خواهم داد که کدام گام برای سبک یادگیری دلپذیر شما، مناسب تر است، به طوری که می توانید شروع به حفظ کردن سریع و موثر کنید. 

9 مرحله ساده ولی موثر برای آنکه هر مطلبی را حفظ کنیم 

مرحله 1 : آماده سازی برای حفظ کردن مطالب
برای بهینه سازی جلسه حفظ کردنتان، توجه دقیقی به محیط انتخابی خود داشته باشید برای اکثر مردم، به معنی انتخاب یک منطقه که دارای عوامل حواس پرتی کمی باشد، اگر چه برخی افراد آموزش یادگیریشان را در مناطق عمومی رشد می دهند. بفهمید که چه چیزی برای یادگیری شما مفید است و سپس شروع کنید سپس، کمی چای بنوشید. می توانم درباره برخی مطالعات علمی بگویم که چای سبز به عنوان یک کاتالیزور طبیعی برای بهبود حافظه بسیار موثر است ؛ حرف زدن، توانایی ما برای فراخوانی اطلاعات است که برای تقویت نورونها در مغز، که توسط سیناپس کار می کند، است. هر چه بیشتر با سیناپس ها (تکرار) کار کنید وتمرین می کنید، آن را قوی تر خواهید کرد، و در نتیجه باعث افزایش توانایی حفظ کردن ما می شود. انتخاب محیط مناسب برای مطالعه 
همانطور که بزرگتر می شویم، مواد شیمیایی سمی به نورون ها و سیناپس هایمان آسیب می رسانند، که منجر به از دست دادن حافظه و حتی آلزایمر می شود با این وجود چای سبز حاوی ترکیباتی است که این سم ها را مسدود می کند و باعث می شود سلول های مغز به خوبی کار خود را انجام دهند.

مرحله 2 :آنچه را که می خواهید حفظ کنید، ضبط کنید
این مطلب به خصوص اگر شما در تلاش برای حفظ کردن اطلاعاتی برای ارائه سخنرانی هستید، مفید است از یک ضبط کننده، برای ضبط تمام اطلاعات خود استفاده کنید، آنها را بلند بخوانید و سپس به آن گوش دهید. اگر میخواهید متن یک سخنرانی را حفظ کنید، با صدای بلند متن را بخوانید و سپس به سخنان خود گوش دهید بدیهی است که این روش بیشتر برای یادگیرندگان شنوایی مفید است،زیرا تضمین می کند که شما با گوش دادن اطلاعات ؛ جای حفظ کردن را می گیرید و بهتر و سریع تر حفظ می کنید. 

مرحله 3 :همه چیز را بنویسید
قبل از شروع به تلاش برای فراخوانی اطلاعات از حافظه خود، اول اطلاعات را بنویسید این کار کمک می کند تا با آنچه که می خواهید حفظ کنید، بیشتر آشنا شوید. انجام این کار در حالی که به صدای ضبط شده خودتان گوش میدهید، می تواند به شما کمک فراوانی کند، تا بسیاری از داده ها را راحت ترحفظ کنید این روش برای دانش آموزان بسیار مفید است. 
 
مرحله 4 :یادداشت های خود را دسته بندی کنید
حالا که همه چیز را یادداشت کرده اید، آنها را به بخش ها جداگانه تبدیل کنید این روش خوبی برای حفظ کنندگان بصری است، به خصوص اگر از کدگذاری رنگ برای تمایز بین موضوعات استفاده کنید. این روش کمک می کند که همه چیز را از بین ببرید و اطلاعاتی را که در مغز شما ثبت شده را جدا سازی و طبقه بندی کنید. 

مرحله 5 :تکرار برای حفظ شدن
هر خط از متن را چند بار تکرار کنید و سعی کنید آن را بدون نگاه کردن، به یاد بیاورید همانطور که هر پاراگراف از متن را حفظ می کنید، قسمتی از اطلاعات جدید را به آنچه که قبلا حفظ کرده اید، اضافه کنید. این روش باعث می شود که همه چیز در حافظه کوتاه مدت شما ثبت شود و از فراموشی آنها جلوگیری کند ؛ این کار را ادامه دهید، تا آن بخش را حفظ کنید و بتوانید همه چیز را به خاطر بسپارید و دوباره بیان کنید. وارد بخش دیگری نشوید تا اینکه بخش قبلی را به طور کامل حفظ نکرده اید این روش بیشتر یادگیری بصری است، اما اگر شما با صدای بلند صحبت کنید، فعالیت شنوایی شما نیز انجام می شود.

مرحله 6 :از حفظیات خود بنویسید
حالا که می توانید کل بخش ها را کامل تکرار کنید، همه حافظه خود را بنویسید این کار تمام چیزهایی را که حفظ کرده اید ،تقویت می کند. 

مرحله 7 :آن را به کسی یا خودتان یاد بدهید
موثرترین روش برای من وقتی به مدرسه میرفتم، این بود که اطلاعاتم را به شخص دیگری آموزش دهم شما می توانید این کار را از طرق مختلف انجام دهید می توانید دانش تان را به کسی که در جلوی شما نشسته است (یا آینه) توضیح دهید اگر آنچه که یاد گرفته اید را باید کلمه کلمه بگویید، پس این کار را در مقابل کسی انجام دهید، تا احساس کنید که چطور می توانید متن را به مخاطب مورد نظر انتقال دهید روش مورد علاقه من برای حفظ کردن، این است که روی افراد دیگری انجام دهم اطلاعات را بگیرید و پیشبینی کنید که چه سؤالی برای آنها پیش خواهد آمد. از گزینه های متعددی استفاده کنید، تطبیق دهید و ارائه اطلاعاتتان را به صورت آزمون برگزار کنید و ببینید که اشخاص دیگر چگونه کارشان را انجام می دهند. این کار یادگیری تجربی است؛ زیرا شما در حال تمرین و دستکاری در مفاهیمی هستید که یاد گرفته اید. 

مرحله 8 :به طور مداوم ،به صداهای ضبط شده خود گوش دهید
در زمانی مشغول به کارهای بی ربطی با اطلاعات خود هستید، مانند رانندگی یا شستشوی لباس هایتان، مدام به مرور اطلاعات خود به وسیله گوش کردن به صدای ضبط شده خود، بپردازید . این روش مطمئنا برای افراد یادگیری شنوایی، بسیار مفید است، این کار همه چیزهایی را که در حافظه کوتاه مدتتان قرار گرفته را تقویت می کند.

مرحله 9 :استراحت کنید
در نهایت، اجازه دهید ذهن شما نفسی بکشد برای مدت کوتاهی بدون فکر کردن درباره آنچه که آموخته اید، بیرون بروید و بعدا به آن بازگردید. شما واقعا خواهید فهمید که چه مطالبی را کاملا متوجه شده و حفظ کرده اید، که این خودش کمک می کند تا بفهمید در چه موارد و مطالبی ضعیف هستید، به سراغشان بروید تا دوباره روی آنها تمرکز کنید.
این مراحل را امتحان کنید از این به بعد، به راحتی می توانید مطالب و چیزهای بیشتری را به نسبت بقیه افراد حفظ کنید. 

منبع : نمناک
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.