تبیان، دستیار زندگی
ای فوتبال سری A ایتالیا با صدرنشینی یوونتوس و صعود رم به رده دوم جدول همراه شد . در مهم‌ترین بازی رم با دو گل دقایق پایانی خود لاتزیو را شكست داد تا داربی رم به سود بازیكنان كاپلو پایان یابد. یوونتوس نیز در یك بازی برتر 4 بر ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

لیگ ایتالیا

هفته‌ نهم رقابت‌های فوتبال سری A ایتالیا با صدرنشینی یوونتوس و صعود رم به رده دوم جدول همراه شد .

در مهم‌ترین بازی رم با دو گل دقایق پایانی خود لاتزیو را شكست داد تا داربی رم به سود بازیكنان كاپلو پایان یابد. یوونتوس نیز در یك بازی برتر 4 بر یك اودنیزه را شكست داد تا از میلان كه در برابر پارما متوقف شد، فاصله بگیرد. همچنین اینتر با سه گل آنكونا را شكست داد كه ویری گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

نتایج بازی‌های انجام شده بدین شرح است:

اینتر میلان 3 ـ آنكونا صفر

گل‌ها: كروز (26)، ماتراتزی (50)، ویری (79)

یوونتوس 4 ـ اودنیزه 1

گل‌ها: دی وایو (79 و 88)، میكولی (85)، ترزگه (90) برای یووه، یانكلوفسكی (66) برای اودنیزه

پارما صفر ـ میلان صفر

پروجا 2 ـ لچه 2

گل‌ها: مارگیوتا (45)، گروسو (81) برای پروجا، جوانتون (6)، لدسما (55) برای لچه

رجینا 1 ـ مودنا 1

گل‌ها: آكوا (31) برای رجینا، كامپدلی (44) برای مودنا

سیه‌نا 1 ـ كیه‌وو 2

گل‌ها: پلیسیر (28 و 48) برای كیه‌وو، چیه‌زا (77 پنالتی) برای سیه‌نا

اخراج: سمیولی (60) دآنا (65) هر دو از كیه‌وو

رم 2 ـ لاتزیو صفر

گل‌ها: الساندرو مانچینی (80)، امرسون (85)

جدول گلزنان ایتالیا:

8 گل: شوچنكو (میلان)

7 گل: دی وایو (یوونتوس)، آدریانو (پارما)

6 گل: ترزگه (یوونتوس)

رئال باخت

این جذابیت لیگ اسپانیا است كه به زغم كارشناسان دنیای فوتبال قدرتمندترین ساختار ممكن را دارد.

رئال مادرید با تمام ستارگان میلیون پوندی‌اش 4 بر یك برابر سویا، حقیرانه زانو زد، تمام گل‌های مردان جنگجوی شهر سویا در نیمه نخست به ثمر رسید. داریو سیلوا، دانیل آلوس، كسكوئرو و گل به خودی ایوان هلگرا، غرور مادرید را خرد كرد.

“كوئیروز“ هیچ جمله‌ای برای توجیه ناكامی پایتخت ندارد: « اتفاقاتی كه نیمه نخست با چشمان خود دیدید، باور كردنی نبود. نیمه دوم كمی جبران كردیم اما دیگر چیزی برای گفتن ندارم. تمام بازیكنان رئال بد بودند البته مربیان هم به آنها اضافه كنید، همه مسوول این شكست هستیم، همان 10 دقیقه نخست باختیم.»

در لالیگا، هیچ تیمی از پیش برنده نیست و هر دیدار حتی برای تازه واردها حكم فینال را دارد. این شكست درس خوبی برای رئال بود.

اكنون قرار گرفتن برابر چلسی حقیقتا جسارت می‌خواهد!

رانیری به تركیب رویایی آبراموویچ نزدیك شده و از حالا هواداران غرب لندن كه سال‌ها در هیاهوی قهرمانی شمالی‌ها پنهان بودند با جام‌های طلایی كه خودشان ساخته‌اند به استفموردبریج می‌آیند. چلسی با 5 گل نیوكاسل را در هم كوبید.

چلسی در دو دیدار گذشته خود، 9 گل به ثمر رسانده، آن هم نه برابر حریفان گمنام یا دست و پا بسته‌، 4 گل به لاتزیو و اكنون 5 بار گشودن سنگر شاگردان سربابی رابسون كار ساده‌ای نیست. با این وجود رانیری هنوز در مورد قهرمانی اظهارنظر نمی‌كند، چرا كه آرسنال و منچستر نیز در این هفته پیروز شدند. اما پیروزی زجرآور 2 بر یك آنها برابر برد خیره كننده‌ چلسی رنگی نداشت.

گلن جانسن، هرنان كرسپو، لامپارد، دامین داف و گود جانسن در جشنواره‌ گل گروه رانیری سهیم بودند. سرمربی ایتالیایی چلسی پس از بازی گفت:« تنها زمانی قهرمانی را باور می‌كنم كه جام را در دستان خود ببینم. بازیكنان می‌توانند رویایی فكر كنند، اما مربی حق چنین كاری را ندارد. سال پیش را به یاد دارید؟ پیش از كریسمس به آرسنال و منچستر بسیار نزدیك شده بودیم. اما در انتها نتوانستیم در كنار آنها قرار بگیریم. پیروزی برابر نیوكاسل بسیار حیاتی بود. چرا كه بردهای متوالی آرسنال كار ما را دشوار كرده است، راضی هستم. سرمایه‌گذاری ما بسیار خوب بود. اكنون قهرمانان زیادی در چلسی دارم. خوشبختانه آنها پس از پیروزی برابر لاتزیو مغرور نشدند. البته نیوكاسل بدشانس بود كه كاپیتان خود را در اختیار نداشت. آلن شیرر اسلحه‌ مرگبار سربابی رابسون است.»

منچستر برد

اشتباه دیگری از یرزی دودك، سنگربان لیورپول، منچستر یونایتد را به یك پیروزی شیرین در آنفیلد رساند.

رایان گیگز هر دو گل یونایتد را به ثمر رساند، كه دومین گل با كمك دروازه‌بان حریف به دست آمد.

گیگز كه یونایتد را در رقابت قهرمانی به همراه آرسنال و چلسی نگاه داشت پس از پایان این دیدار گفت:« ما مجبور بودیم تا انتها مبارزه كنیم. هواداران لیورپول در خانه از تیمشان پیروزی می‌خواستند و به لطف مهارهای ”تیم هووارد” پیروز شدیم. نیمه‌ نخست عملكرد بدی داشتیم، اما نیمه پایانی به خود آمدیم. از گل‌هایی كه زدم خوشحالم، بازی در روزهای یكشنبه برای منچستر مناسب است چرا كه سایر حریفان ما شنبه به میدان می‌روند و با خیال راحت نتیجه‌ مورد نظر را می‌گیریم.»

سرالكس فرگوسن كه اكنون به همراه رانیری و ونگر سنگین‌ترین نبرد برای قهرمانی را در بریتانیا به نمایش می‌گذارند پس از پیروزی شیرین برابر لیورپول گفت:« دیدار جذابی بود، یك نبرد غیر قابل پیش بینی! باید از تمام بازیكنانی كه در این دیدار بودند، یاد كنم. شركت در چنین دیدارهایی جالب است. لیورپول با شروع خوب خود، نیمه نخست كاملا ما را در لاك دفاعی فرو برد. نیمه دوم خودمان بودیم. زمانی كه 2 بر صفر پیش افتادیم نمایش عالی یونایتد نیز آغاز شد، اما در پایان گلی كه خوردیم كمی آزاردهنده بود.»