سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

استاد الازهر: مکه و مدینه باید تحت مدیریت جمعی کشورهای اسلامی قرار گیرد

استاد برجسته دانشگاه الازهر مصر با اشاره به این که گفتمان حاکم بر عربستان سعودی ترویج دهنده تنفر و انزجار است، مدیریت جمعی اماکن مقدس اسلامی در مکه و مدینه را توسط کشورهای اسلامی خواستار شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
شیخ الازهر

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، شیخ «عبدالسلام محمد عبدالله» نویسنده و پژوهشگر در علم حدیث و از استادان دانشگاه الازهر در اسکندریه مصر در برنامه چالشی «الوجه الآخر» شبکه جهانی الکوثر گفت: من از طرفداران مدیریت جمعی اماکن مقدس اسلامی در مکه و مدینه توسط کشورهای اسلامی هستم.

این استاد مصری در پاسخ به سئوالی درباره حرام بودن یا نبودن سفر به مسجدالاقصی و همچنین مکه و مدینه در شرایطی که مسجدالاقصی تحت سیطره صهیونیست ها و مکه و مدینه تحت سیطره وهابی ها است گفت: سفر مسلمانان به مسجدالاقصی خواسته اسرائیل است زیرا رفتن مسلمانان به این مکان مقدس به معنای پذیرفتن عادی سازی روابط با این دشمن غاصب است که حرمت ها را شکسته و حقوق برادران و خواهران فلسطینی ما را پایمال و خانه هایشان را ویران و دارایی هایشان را غصب کرده است. بنابراین جایز نیست که در شرایط کنونی به مسجدالاقصی برویم.

شیخ عبدالسلام محمد افزود: بین رفتن به مسجدالاقصی در شرایط کنونی و رفتن به مکه مکرمه تفاوت زیادی وجود دارد. نمی توان گفت سفر به مکه مکرمه در شرایط کنونی حرام است یا جایز نیست هرچند من از طرفداران و ترویج دهندگان مدیریت جمعی کشورهای اسلامی بر اماکن مقدس مکه و مدینه بوده و هستم. زیرا گفتمانی که از حرمین شریفین به گوش می رسد ترویج دهنده تنفر و انزجار است. همچنین در این گفتمان اثری از روشنگری و علم دیده نمی شود بلکه کاملا یکطرفه است به طوری که به یک عالم مصری یا عالم مغرب عربی یا عالم ایرانی یا الجزایری و دیگر کشورها اجازه داده نمی شود به عنوان معلم یا مدرس یا سخنران در مسجدالنبی یا مسجدالحرام حضور یابد و سخنرانی کند. ما از این اماکن مقدس حمایت می کنیم ولی نباید این اماکن در انحصار طرف یا گروه خاصی باشد که در آغوش آمریکا و غرب قرار گرفته اند و ثروت مسلمانان را هدر می دهند.

منبع : خبرگزاری شبستان
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین