سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

طراحی مچ‌بندهای الکترونیکی برای زائران خانه خدا

مچ‌بندهای الکترونیکی به منظور امنیت و راهنمایی زائران در طول سفر حج تمتع، امسال نیز در اختیار زائران خانه خدا قرار می‌گیرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
مچ بند های الکترونیکی برای زائران خانه خدا

در حج تمتع سال گذشته به منظور ایمنی بیشتر زائران، مچ‌بندهای الکترونیکی طراحی و مورد استفاده قرار گرفت که با تدابیر مسؤولان سازمان حج و زیارت این مچ‌بندها امسال نیز با تغییراتی در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

با استفاده از مچ‌بندهای الکترونیکی حجم گسترده‌ای از اقدامات فیزیکی، به صورت الکترونیکی و با صرف زمان و هزینه کمتری انجام می‌شود و سرعت ارائه خدمات مورد نیاز به زائران نیز افزایش می‌یابد.

مچ‌بندهای الکترونیکی دارای دو بخش فیزیکی و نرم‌افزاری است که زائران قبل از سفر به حج باید اطلاعات خود را از نام و نام‌خانوادگی و کاروان و سایر امور در بخش نرم‌افزاری به ثبت برسانند. همچنین در بخش فیزیکی زائران باید این مچ‌بندها را در تمامی طول سفر با خود همراه داشته باشند. 

هدف از مچ‌بندهای الکترونیکی، راهنمایی زائران و جلوگیری از ایجاد مشکلات در طول مسیر است، به طوری که زائران حتی در صورت گم شدن می‌توانند با استفاده از این مچ‌بندها از راهنمایی‌های مسؤولان بهره‌ بگیرند.

این نوع مچ‌بندها قابلیت ارسال پیام در مواقع اضطراری را نیز دارند، به این معنی که اگر فرد استفاده کننده در شرایط خطرناکی قرار بگیرد، مچ‌بند به صورت هوشمندانه اقدام به ارسال پیام می‌کند. این نوع مچ‌بندها از مواد مختلفی ساخته می‌شوند که در برابر تغییرات دمایی و محیطی مقاومت خوبی دارند.

به گزارش فارس، با تدابیر سازمان حج و زیارت این مچ‌بندها در حال طراحی و تولید است و تا زمان اعزام زائران حج تمتع این مچ‌بندها در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

منبع : خبرگزاری فارس
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین