تبیان، دستیار زندگی

شادلو در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

کمبودی در تامین میوه های تابستانه نداریم

یک مقام مسئول گفت: با توجه به تنوع اقلیمی و تولید محصولات مختلف، کمبودی در تامین بازار داخل وجود ندارد، با این وجود نیازی به واردات نداریم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
کمبودی در تامین میوه های تابستانه نداریم

شادلو در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان: کمبودی در تامین میوه های تابستانه نداریم یک مقام مسئول گفت: با توجه به تنوع اقلیمی و تولید محصولات مختلف، کمبودی در تامین بازار داخل وجود ندارد، با این وجود نیازی به واردات نداریم. مجتبی شادلو نائب رئیس اتحادیه باغداران استان تهران در گفت و گو با خبرنگار   صنعت،تجارت و کشاورزی   گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ،با اشاره به اینکه امسال عوامل مختلفی تولید محصولات باغی را مورد تهدید قرار داد، اظهار کرد: از ابتدای سال عواملی نظیر کم بارشی، مشکلات کم آبی،سرمازدگی، تگرگ و طوفان های مکرر به نوعی پکیج تهدید ها و حوادث غیر مترقبه را کامل کرد که انتظار می رود روند کار به حدی برسد که با کاهش میزان ضایعات، تعادل بهتری برای تولید برقرار باشد.

وی با اشاره به آخرین وضعیت خسارت سرمازدگی بهاره به باغات افزود: براساس اظهارات معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، خسارت اولیه باغات بالای 8 هزار میلیارد تومان برآورد شده  چرا که در بسیاری از محصولات همچون گردو، انواع آلو و هلو خسارت بسیار سنگین است.

شادلو ادامه داد: با بحث کیفی سازی تولید و جلوگیری از ضایعات انتظار می رود که محصولات باغی علاوه بر جوابگوی نیاز داخل، برخی از انتظارات صادراتی مورد نیاز را مرتفع کند .

این مقام مسئول با انتقاد از اظهار نظر برخی افراد مبنی بر واردات میوه به سبب کمبود میوه های تابستانه،اظهارکرد: با توجه به تنوع اقلیمی و تولید محصولات مختلف،کمبودی در تامین نیاز بازار داخل وجود ندارد چرا که سرمازدگی و حوادث غیر مترقبه اخیر بیش تر در مناطق سردسیری خسارت وارد کرده و در نوار گرمسیری و متعدل خزری وضعیت مساعد بوده است.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه وقوع طوفان های اخیر تاثیر چندانی بر تولید محصولات باغی نداشته است، تصریح کرد: اگرچه وقوع طوفان و بادهای تند اخیر بر تولید محصولات باغی بی تاثیر نیست،اما از آن جا که این طوفان ها بیش تر در زمان برداشت محصول تاثیر منفی بر میزان تولید می گذارد؛بنابراین حوادث اخیر تاثیر چندانی در روند میزان تولید نخواهد داشت ، چرا که عمده محصولات باغی از اواسط تیر تا اواسط آبان ماه برداشت می شود اما به هر حال تا پایان فصل برداشت نمی توان آمار دقیقی از میزان خسارت ها اعلام کرد.

انتهای پیام/


این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .